Будинок розпусти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Буди́нок розпу́сти, публі́чний будинок — місце для організованого утримувачем такого будинку заняття сексуальними втіхами. Також борде́ль (фр. bordel), дім терпи́мості (калька з фр. maison de tolérance), грубе барда́к.

Історія[ред. | ред. код]

Публічні будинки відомі в історії протягом багатьох століть. У 1862 році при розкопках Помпеї був виявлений давньоримський Лупанарій (від лат. Lupa — вовчиця, блудниця). Пізніше він був перетворений на музей в рамках загального музейного комплексу Помпеї. Помпейський Лупанарій був знову відкритий для туристів після реставрації влітку 2006 року[1].

Зі слів генерала Миколи Антипенка влітку 1944 року для радянських офіцерів були відкриті зі згоди верховного командування два будинки розпусти. Називалися вони «будинки відпочинку». Експеримент швидко провалився. Перша ж група офіцерів після 3-тижневого відпочинку повернулися на фронт, прихопивши зі собою своїх нових подружок[2].

Правовий статус[ред. | ред. код]

У багатьох країнах утримання публічних будинків є кримінально караним діянням, що, однак, не означає їх відсутності. У низці країн вони мають офіційний статус.

Борделі є законними лише в країнах, позначених зеленим або блакитним кольором

У більшості європейських країн борделі були незаконними після Другої світової війни. У Франції заборонені публічні будинки в 1946 році[3].

В Італії публічні будинки визнані незаконними в 1959 році.

Нідерланди — одна з країн з найліберальнішою політикою проституції у світі, і, як така, вона приваблює секс-туристів з багатьох інших країн. Амстердам відомий своїм кварталом червоних ліхтарів.

Найбільше бурдеїв у Європі знаходиться в Кельні, Німеччина.

У деяких країнах, таких як Австралія, бурдеї є юридично регульованими, однак на ряду з ними співіснують неофіційні публічні будинки. За даними на 2009 рік приблизно лише 10 % сексуальних послуг надаються в офіційних бурдеях[4].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Любов за гроші: Передвоєнні борделі Дрогобича[1]
  1. Стецюк, Олег (16.03.2019). Любов за гроші: Передвоєнні борделі Дрогобича. Змістовно.com.ua. Архів оригіналу за 2 грудня 2020. Процитовано 08.11.2019.