Проституція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Німецька художниця в образі повії

Проститу́ція (лат. prostitere — виставляти; також ганьбити, оскверняти) — це рід занять, що полягає у вступі людей у безладні статеві стосунки за платню[1]. В Україні найчастіше використовують терміни хвойда, курва, шльондра, повія або лярва для опису людини, що займається проституцією.

Чоловіча проституція[ред.ред. код]

Проституція традиційно вважається виключно жіночим явищем, як і рід, до якого належать слова-визначення «повія», «шльондра», «проститутка» тощо. Незважаючи на первинність жіночості цього явища, ще з давньої старовини існували чоловіки, котрі фактично виконували ті ж ролі.

  • Гомосексуальна чоловіча проституція — завжди була достатньо поширеною практикою надання пасивними гомосексуальними чоловіками платних сексуальних послуг активним гомосексуалам. По формі це мало відрізняється від жіночого варіанту проституції — це ті ж вуличні, вокзальні «хлопчики», публічні будинки, масажні салони та ін.
  • Гетеросексуальна чоловіча проституція — чоловік отримує гроші за підтримку стосунків з жінкою (такого чоловіка називають жиголо (джиґоло) або альфонс). Така форма проституції з'явилася в романських країнах. Ззовні вона відрізняється від традиційної «жіночої» проституції, коли клієнт просто платить за певні визначені послуги деяку суму грошей.

Дитяча проституція[ред.ред. код]

Дитяча проституція є явищем доволі поширеним. Але навіть у країнах де проституція дозволена, отримувати послуги від осіб до 18 років вважається розбещенням неповнолітніх. А тих, хто змушує надавати такі послуги, як і тих, хто намагається ними скористуватися, суворо переслідує закон.

Проституція в Україні[ред.ред. код]

Проституція в Україні — є незаконною, проте широко розповсюджена і значною мірою ігнорується урядом.[2] Секс-туризм привертає в Україну значну кількість іноземців.[3]. 12 січня 2005 український парламент прийняв сувору кримінальну відповідальність за торгівлю людьми та примусове заняття проституцією. Попередні закони, кримінальної протидії проституції були малоефективні[3][4].

Проституція в мистецтві[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

  1. Великий тлумачний словник сучасної української мови. Київ, 2005
  2. Country reports on human rights ... - Google Boeken. Books.google.nl. Процитовано 2010-05-06. [Відсутнє в джерелі]
  3. а б US Department of State: Ukraine. Архів оригіналу за 2012-05-01. Процитовано 2010-04-04. 
  4. Sex In The City - Ukraine. Journeyman Pictures. Процитовано 2010-04-04.