Бурка (верхній жіночий одяг)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жінки, які носять бурки

Бу́рка (від араб. برقع‎) — верхній одяг, що покриває тіло, який жінки носять в деяких ісламських традиціях, щоб прикривати себе на публіці. Покриває тіло і обличчя.

Термін бурка іноді асоціюється з нікабом. У більш точному сенсі, нікаб — це вуаль для особи, яка залишає очі відкритими, в той час як бурка покриває все тіло від верхівки голови до землі, за допомогою сітки на обличчі, що дозволяє власниці бачити перед собою. Бурку також не слід плутати з хіджабом, який зазвичай покриває волосся, шию, але не обличчя.

Бурка та інші види одягу, що закривають обличчя були відомі з доісламських часів, особливо серед пуштунських і арабських жінок. Покриття особи не вважається обов'язковою релігійною вимогою в ісламі. Так само вважає більшість сучасних ісламських правознавців. Частина мусульманських правознавців вважає, що є наслідком якщо відкрите обличчя жінки може викликати спокуси і смуту, то для неї бажано закривати обличчя.

На 2019 рік в 14 країнах заборонено носити бурку в громадських місцях, включаючи Австрію, канадську провінцію Квебек, Данію, Францію, Бельгію, Таджикистан, Латвію, Болгарію, Камерун, Чад, Республіки Конго, Габон, Нідерланди, Марокко і Шрі-Ланка.

  • Від назви одягу утворене слово «буркіні», яким називають максимально закритий купальний костюм.
  • Буркою також називають опончу.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • von Braun mit Bettina Mathes: Verschleierte Wirklichkeit. Die Frau, der Islam und der Westen. Aufbau, Berlin 2007