Бігова доріжка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бігова доріжка — спортивна споруда, що призначена для проведення змагань і тренувань по бігу та спортивній ходьбі в легкій атлетиці.

Легкоатлетична бігова доріжка обладнується зазвичай на стадіонах, на горизонтальному рівному місці. Краї бігової доріжки забезпечуються закругленими зверху бортиками, виступаючими на висоту до 3 см[1]. Покриття доріжки має володіти достатньою тримкістю та високими амортизаційними властивостями, забезпечувати ефективне зчеплення з взуттям бігунів, мати рівну зносостійку поверхню, зберігати свої властивості після сильного зволоження.

Покриття бігових доріжок умовно діляться на професійні, напівпрофесійні і для масового спорту. Покриття професійних і напівпрофесійних доріжок виготовляються з синтетичних матеріалів. Бігові доріжки в загальнодоступних місцях для масових занять спортом можуть бути асфальтові (асфальто-гумові) або водопроникні — гареві (коксогареві).

Професійні бігові доріжки, сертифіковані IAAF, можуть використовуватися для бігу в шиповках, на відміну від напівпрофесійних, які в іншому подібні професійним[2].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Гігієнічне забезпечення занять легкою атлетикою. Архів оригіналу за 17 січня 2012. Процитовано 27 жовтня 2011.
  2. Покриття для легкої атлетики. Архів оригіналу за 6 жовтня 2011. Процитовано 27 жовтня 2011.