Білан бруквяний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Білан бруквяний

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Біланові (Pieridae)
Рід: Pieris(інші мови)
Вид: Білан бруквяний
Pieris napi
(Linnaeus, 1758)
Посилання
Вікісховище: Pieris napi
Віківиди: Pieris napi
EOL: 180636
ITIS: 188538
NCBI: 78633

Білан бруквяний (Pieris napi) — вид метеликів родини біланових (Pieridae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид поширений у всій Європі, майже всій Азії (крім деяких тропічних регіонів), в Північній Африці та Північній Америці.

Довжина переднього крила 18-25 мм, розмах крил у самця 35-43 мм. Основне забарвлення крил біле, вздовж жилок чорне або сіре напилення. Овнова і крайні ділянки переднього крила покриті темними лусочками. На тильній стороні крил малюнок чіткіший. Затемнені жилки добре проглядаються, заднє крило жовтувате або жовтувато-зелене. Весняна і літня форми відрізняється розміром та інтенсивністю забарвлення. Літні метелики більші, мають світліший малюнок на зворотному боці крил. У самців, що з'явилися навесні, часто відсутні чорні крапки на передніх крилах. Голова і груди метелика покриті сірими або жовтуватими волосками. Очі великі, фасеточні. Вусики світлі, на кінчиках темна булава.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Метелики літають з квітня по вересень. Полюбляють вологі ділянки, селяться на узліссях лісу, в полях, на узбіччях доріг, трапляються в садах, парках і на городах. У горах піднімаються на висоту до 2000 м над рівнем моря. Активні вдень. Самці збираються великими групами на вологих ділянках ґрунту, де поповнюють запаси мінеральних речовин.

У рік буває два покоління. Під час залицянь самці літають за самицями. Самиці відкладаються яйця поштучно на нижню сторону листя кормових рослин. Кормовими рослинами гусені є різні види з родини капустяних. Може бути шкідником капусти, ріпи, брукви, редиски, редьки, ріпаку, гірчиці, рижію, турнепсу та інших культурних капустяних рослин. Зимує лялечка.

Посилання

[ред. | ред. код]