Партія «Білоруська соціал-демократична Громада»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партія «Білоруська соціал-демократична Громада»
Країна Flag of Belarus.svg Білорусь
Голова партії Шушкевич Станіслав Станіславович, Mikhas Tkachowd, Трусов Олег Анатолійович і Siarhei Cherachend
Дата заснування 1991
Штаб-квартира Мінськ, Білорусь
Ідеологія соціал-демократія, енвайронменталізм, Білоруський націоналізм і проєвропеїзм

Білоруська соціал-демократична громада (БСДГ) — соціал-демократична партія і Білорусі. Створена 2 березня 1991 року . Продовжує традиції Білоруського соціалістичного товариства та Білоруської соціал-демократичної партії. Керівним органом між зїздами є Центральна рада. БСДГ заявила, що вона є лівоцентристською партією парламентарного типу, яка вважає пропаганду та захист загальнолюдських цінностей, ідеалів соціал-демократії та соціального захисту трудящої людини своїм пріоритетом. Метою його діяльності є побудова незалежної демократичної, правової та соціальної білоруської держави як рівноправного суб'єкта європейської та світової спільноти. Філії та громади БСДГ працюють у всіх регіональних центрах та багатьох містах Білорусі. БСДГ протистоїть режиму Лукашенка.

Історія[ред. | ред. код]

21 травня 1991 року партія була зареєстрована (свідоцтво про реєстрацію № 090). 9 березня 1995 року партію було перереєстровано (реєстраційне посвідчення № 012).

15 лютого 1998 року відбувся Установчий з'їзд партії. 27 травня 1998 року партія була зареєстрована Міністерством юстиції Республіки Білорусь (реєстраційне посвідчення № 042).

На початку травня 1999 року Міністерство юстиції Республіки Білорусь винесло попередження БСДГ за участь їх представників у Центральній виборчій комісії очолюваній Віктором Гончарем у «альтернативних» президентських виборах у Білорусі.

30 серпня 1999 року партія була перереєстрована (свідоцтво про реєстрацію № 007). З 1998 року Анатолій Астапенко є заступником голови Центральної ради Білоруської соціал-демократичної Грамади (БСДГ).

У центральній раді БСДГ — відомі письменники Сергій Законніков та Анатолій Вертинський.

Ліві лапки Відмовивляючись брати участь у подальшому політичному спектаклі (парламентські вибори 2016 року), партія БСДГ заявляє про свою рішучість вимагати реальних парламентських виборів та оголошує своє рішення провести масовий мітинг протесту 12 вересня 2016 року в Мінську з вимогою їх проведення. Праві лапки

У листопаді 2018 року рік Станіслава Шушкевича на посаді глави Білоруської соціал-демократичної Грамади змінив бізнесмен Сергій Черечень[be-x-old], колишній член Комуністичної партії Білорусі[1] .

12 січня 2020 року на засіданні Центральної ради БСДГ було прийнято рішення про висунення кандидата в президенти. Ним став голова партії Сергій Черечень[be-x-old][2] .

Голови партії[ред. | ред. код]

Анатолій Астапенко — заступник голови БСДГ.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]