ОК

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кнопка «ОК» на пульті дистанційного керування

ОК [1](також англ. okay, o'kay, ok) — англійське слово, що виражає згоду, схвалення[2], затвердження.[3] Деякий час було загальновживаним американським виразом, проте потім стало міжнародним. ОК є чи не найпоширенішим словом на Землі і трапляється в більшості європейських, північно- та південно-американських мов, хоча і не завжди є словниковим.

Відповідники[4] в українській мові — «гаразд», «добре», «нехай», «авжеж», «атож», «аякже», «в порядку» (залежно від ситуації).

Використання в ПЗ

[ред. | ред. код]

В діалогових вікнах багатьох програм присутні кнопки ОК і Скасувати/Закінчити (Cancel), натискаючи першу з яких користувач висловлює згоду з тим, що в цей час зображає діалогове вікно, і тим самим закриває його, приводячи в дію зроблені в вікні зміни, а друга — закриває вікно без застосування. Існують варіанти з єдиною кнопкою ОК — в інформаційних вікнах, які не мають за мету внести будь-які зміни, і з кнопками ОК, Застосувати (Apply) і Закрити (Close), в вікнах, результати змін в яких користувач, або автор програми, маже застосувати без закриття вікна, і в випадку, якщо результат не задовільний, продовжити вносити зміни.

жест

В українських локалізаціях програмного забезпечення напис ОК здебільшого перекладається Гаразд[джерело?].

Жест «ОК»

[ред. | ред. код]

Для невербальної передачі змісту ОК використовують жест — пальці піднятої кисті практично випрямлені, а великий і вказівний торкаються подушечками, утворюючи кільце (букву О).

Проте цей жест може бути сприйнятим як образа в Бразилії[чому?][джерело?]. Так сталось, що американський президент Ніксон, сам того не знаючи, образив бразильців цим жестом[джерело?].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Історія виникнення найпопулярнішого у світі слова — «окей». Na chasi. 7 липня 2021. Процитовано 11 березня 2024.
  2. СХВАЛЕННЯ – Академічний тлумачний словник української мови. sum.in.ua. Процитовано 22 січня 2022.
  3. ЗАТВЕРДЖЕННЯ - тлумачення, орфографія, новий правопис онлайн. slovnyk.ua. Процитовано 22 січня 2022.
  4. ВІДПОВІДНИК - тлумачення, орфографія, новий правопис онлайн. slovnyk.ua. Процитовано 22 січня 2022.

Походження

[ред. | ред. код]