Бінго (азартна гра)
Бінго (англ. Bingo) — лотерейна гра, яка користується великою популярністю серед гравців у Великій Британії, на Філіппінах та у США. Бінго є нащадком настільної гри Лото.
Назва Бінго була введена в 1929 році американцем Едвіном Лоу.[1] Він спостерігав на ярмарку в Джорджії за групою іспанських гравців, які накривали витягнуті номери сушеними бобами та при виграші вигукували «Beano». Коли Едвін Лоу провів свої перші раунди гри Біно в Нью-Йорку, одна переможниця в запалі гри вигукнула «Бінго». Лоу вирішив, що ця назва звучить краще, і так вона залишилася. За один долар на рік інші могли користуватися грою, але за умови називати її Бінго.
На відміну від інших лотерей, Бінго супроводжується соціальним ефектом, оскільки учасники сидять у залі разом.
Учасники купують квитки або купони для участі, які містять певну кількість чисел. Картки складаються з одного або кількох квадратів з 5×5 полями, кожне з яких містить число від 1 до 75, за винятком центрального поля, яке може вважатися «вільним джокером».[2] Конферансьє випадковим чином витягує з барабану кулі з числами, як у лото. Він оголошує ці числа, часто разом з однією з літер зі слова «Bingo» як позначення стовпця[3], після чого учасники відзначають їх на своїх картках фарбовим штампом або каменем, якщо вони мають оголошене число на своєму квитку.[4] Як тільки перший учасник позначить усі п'ять чисел в одній горизонтальній або вертикальній лінії чи по діагоналі, він голосно вигукує «Бінго!». У деяких випадках виграшною комбінацією також вважається, якщо відмічені середнє поле та чотири кути. В інших варіантах гри виграшними можуть бути різні фігури; також існує варіант, коли необхідно Відмітити всі числа, щоб виграти («варіант Blackout»). Після перевірки його квитка він стає переможцем, отримує приз у вигляді речі або грошей, і раунд гри завершується.
У варіанті Бінго на 90 куль квиток містить три ряди і дев'ять стовпців. Випадають числа від 1 до 90 у трьох раундах.[4] У кожному ряду зазначено п'ять чисел у порядку зростання, а решта полів залишаються порожніми. У першому раунді необхідно заповнити один горизонтальний ряд, а в другому — два з трьох стовпців, щоб виграти.[5]
Також у телебаченні Бінго стало основою для успішних програм. У Скандинавії з 1990-х років існує Bingolotto. У Німеччині (Bingo на Sat.1 і Bingo! на NDR) та Австрії (Bingo на ORF) існують різні телевізійні шоу на основі гри Бінго.
У деяких регіонах Бергської землі під час сезону капусти проводяться лотереї ковбас або яєць за правилами Бінго, зокрема під час «Wurstlotten» або «Eierlotten».
У Туреччині Бінго (тур. Томбала) традиційно грають на новорічну ніч у колі сім'ї.
У німецькій пресі Бінго використовується для збільшення «тиражу». Ігрові картки з декількома раундами гри додаються до газет заздалегідь і додатково роздаються в кіосках. Виграшні числа щоденно публікуються на першій шпальті газети, доки переможець не заявить про свій виграш. У разі підтвердження виграшу починається новий раунд гри. Правові рамки для проведення таких ігор є дуже суворими і часто стають предметом судових спорів. Церкви іноді використовують такі ігри для залучення членів парафії та збору коштів на благодійні проєкти.
У Мексиці поширений варіант, який грається з малюнками замість чисел, відомий як Lotería.
Варіант гри, поширений у Великій Британії, схожий на настільну гру Лото.
- ↑ https://www.greelane.com/geisteswissenschaften/geschichte--kultur/history-of-bingo-4077068/[недоступне посилання]
- ↑ https://www.bingokarten.de/bingo-spielregeln
- ↑ Traditional BINGO. Процитовано 19 серпня 2023.
- ↑ а б https://www.spielregeln-spielanleitungen.de/gluecksspiel/spielregeln-bingo/
- ↑ https://www.bingoonlinespielen.org/spiele/90-ball/