Скандинавія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скандинавія

Скандинавія — історично-культурний регіон, розташований на півночі Європи з центром на Скандинавському півострові.

Данія, Норвегія та Швеція вважають одна одну частинами Скандинавії. Крім них, до Скандинавії часто зараховують Ісландію та Фінляндію, а також Фарерські острови.

Етимологія[ред.ред. код]

Скандинавія з космосу в зимовий період

Назва вказаної групи країни походить від слова «Скандія», яким в античний час і пізніше в раннє середньовіччя позначали території, які лежали на півночі від Балтики. Це латинізоване слово германського походження початково було близьке до понять «темряви, мороку, туману» і використовувалося в північних германців, як і в деяких інших народів Північної Європи, для визначення поняття «північ» (фінською «похйола» — «країна мороку» або «північ»; поморське і північно-руське «північ» — «північне спрямування», «північник» — північно-східний вітер, норд-ост).

Історія[ред.ред. код]

Північногерманські племена в першій половині 1 століття нової ери колонізували Скандинавію.

Протягом багатьох століть Скандинавські країни об'єднувалися в різні політичні союзи. Найбільшим союзом була Кальмарська унія, до якої приєдналися всі скандинавські королівства: Данія, Норвегія і Швеція, з залежними територіями — Фінляндією, Ісландією і Гренландією.

Мови[ред.ред. код]

Скандинавські народи мають між собою багато спільного. Основні скандинавські мови пішли від давньоскандинавської мови і належать до північної гілки германської групи мов. Більшість діалектів норвезької, шведської і данської мов взаємнозрозумілі. Ісландська і фарерська мови теж пішли від давньоскандинавської, але зберегли більше архаїчних рис.

Фінська мова належить до іншої мовної сім'ї — фіно-угорської, але на території Фінляндії проживає велика шведська меншина і шведська мова є однією з державних мов цієї країни.

Див. також[ред.ред. код]

Джерело[ред.ред. код]

  • Э.О'Делл. Скандинавия /Пер. с англ. В. В. Волковой и Д. Н. Ляликова. — М.:Изд-во иностранной литературы, 1962. — С. 5-6.


Wereld from space NL-als-centrum.PNG Це незавершена стаття з географії Європи.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.