Бірманська Зірка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Burma Star
Burma Star
Burma Star.jpg
Країна Велика Британія Велика Британія
Тип
Нагородний знак
Статус Не вручається
Нагородження
Засновано: 8 травня 1945 року
Черговість
Старша нагорода Зірка Італії

Бірманська Зірка у Вікісховищі?

Бірманська зірка – державна військова нагорода Великої Британії і Країн Співдружності в період Другої світової війни. Заснована 8 травня 1945 р. (спочатку в 1943 році) за поданням прем'єр-міністра В. Черчілля (1940-1945 рр.), першого лорда казначейства та міністра оборони за велінням Його Величності, в честь перемоги союзних військ над країнами гітлерівської коаліції.

Основна маса вручення відбулася відразу після закінчення ІІ Світової війни (2 вересня 1945 р.).

Є однією з восьми нагородних зірок періоду Другої Світової війни.

Історія[ред.ред. код]

Бірманська зірка вручалася за заслуги військовим-учасникам Бірманської військової компанії в період між 11 грудня 1941 року по 2 вересня 1945 року. Бірманська зірка вручалася також за заслуги учасникам бойових дій:

Учасникам бойових дій Другої Світової війни в Китаї, Гонконгу, Малайзії і на Суматрі після грудня 1941 року, але до зазначених вище періодів вручалася Тихоокеанська Зірка.

Burma Star w clasp BAR.svg Нагородні правила не передбачали нагородження Тихоокеанської Зіркою тих військових, які були представлені до нагородження Бірманської Зіркою, проте в подальшому була передбачена металева накладка на стрічку нагороди, що вказувала на заслуги, рівні нагородження Тихоокеанської Зіркою.

Для отримання нагороди були встановлені наступні нормативи для перебування в даних районах при умовах вищевказаних термінів:

1) Для військовослужбовців армії – 1 день і більше оперативної служби.

2) Для військовослужбовців авіаційних частин – 1 і більш оперативних або бойових вильотів.

3) Для моряків військового і торгового флоту – 6 місяців дислокації в Бенгальській затоці (в разі поранення, каліцтва або смерті нагорода видавалася без урахування часу проходження служби).

Крім зірки за Другу Світову війну "BURMA", засновано було ще 7 таких зірок (так само 8 травня 1945 року), але з іншими написами і колірним оформленням стрічок.

При повторному нагородженню замість повторної Зірки видавалася застібка з написом "PACIFIC" (укр. переклад ТИХИЙ ОКЕАН"). Зірка за II Світову війну «Бірма» («Бірманська Зірка») є однією з почесних нагород Великої Британії періоду II Світової війни.

Ступені[ред.ред. код]

Бірманська Зірка мала один ступінь.

Опис[ред.ред. код]

Знак нагороди

Шестикутна бронзова зірка висотою 44 і шириною 38 міліметрів. Промені зірки прямі, загострені, двогранні. В центрі знаходиться круглий медальйон з широкою каймою. У медальйоні королевська монограма Георга VI «GRI VI» (Georg VI Reg Imperator) коронована королівською короною. У каймі напис: «THE BURMA STAR».

Burma Star BAR.svg Стрічка темно-червоного кольору з широкими чорними смужками по краях, обтяженими золотою рівновеликою смугою по центру. Кольори стрічки – помаранчевий (сонце), червоний і синій (Британська Співдружність). Колірна гамма стрічки розроблена Його Величністю королем Великої Британії Георгом VI (1936-1952 рр.).

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]