Бірофілія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бірофілія — колекціонування пивної атрибутики: етикеток, банок, бочечок з-під пива, пивних кружок і бокалів, корків, відкривачок, бірдекелів, та іншої атрибутики пов'язаної з пивом.

Бірофіл — буквально: любитель пива, (від англ. Beer — пиво). Насправді бірофіл — це колекціонер різних предметів пивної атрибутики: пляшок, банок, кухлів, келихів, корків, етикеток, відкривачок, бірдекелів та інших предметів, пов'язаних з пивом. Зазвичай бірофіли спеціалізуються на певному типі предметів, але збирають все, що відноситься до пива. Предмети, що не входять в колекцію, бірофіли використовують для продажу або обміну.

Бірофіли можуть об'єднуватися в клуби (організації), брати участь у виїзних зустрічах. З розвитком інтернету, буденними стали також домовленості між колекціонерами різних країн і регіонів про обміни або купівлі-продажу предметів колекціонування. Існують кілька міжнародних, національних і регіональних інтернет-форумів колекціонерів.

В Україні[ред.ред. код]

Спільна фотографія.jpg

Льві́вська спільно́та бірофі́лів — об'єднання колекціонерів пивної атрибутики та любителів пива із міста Львова та Львівської області. Перша зустріч відбулася у червні 2013 року в ресторані-броварні «Гульвіса»[1]. Відтоді кожного другого місяця в останню неділю відбуваються планові зустрічі спільноти у різних місцях. Двічі на рік (у червні та грудні) у межах зустрічі відбуваються сліпі дегустації певних сортів українського чи іноземного пива. Грудневу дегустацію прийнято називати Різдвяна пивна учта. Також неодноразово проводили екскурсії спеціально для спільноти у багатьох броварнях Львова. Учасники спільноти беруть активну участь у Всеукраїнських з'їздах колекціонерів пивної атрибутики, які у 1997, 2007, 2008, 2011 роках відбувалися у Львові.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]