Портал:Пиво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал
Редагувати Ласкаво просимо до порталу присвяченому Пиву!

Пи́во — слабоалкогольний напій, отриманий шляхом бродіння. Третій напій у світі за популярністю після води та чаю. Пиво характеризується специфічною гіркотою та ароматом, що надає йому хміль, а також здатністю до піноутворення. Процес виробництва пива називається броварством або пивоварінням.

Поява пива стала можливою лише із започаткуванням хліборобства і вирощуванням ячменю та пшениці, бо саме зерно цих культур було першою, а ячмінь і досі залишається основною сировиною для виготовлення пива.

Ще стародавні єгиптяни володіли мистецтвом приготування ячмінного солоду, приписуючи винахід хмільних напоїв богові Озірісу. Денна норма будівельників пірамід складалася з 3 хлібів, з 3 джбанів пива і декількох пучків часнику і цибулі. У стародавній Греції, багатій різними винами, пиво зневажали. Воно вважалося напоєм бідняків. Проте знаменитий лікар Гіппократ присвятив пиву спеціальну книгу.

Редагувати Цитата дня

Саме так, у Ірландському раю є безкоштовне пиво. Усі заздрять.

Оригінальний текст (англ.)
That's right, there's free beer in Irish paradise. Everyone's jealous.

Кевін Херн

Редагувати Вибрані статті
Келих класичного ірландського стаута Guinness
Ста́ут (англ. Stóut, укр. Міцне) — сорт міцного темного пива, що виготовляється з використанням смаженого солоду або ячміню, хмелю, води та дріжджів.

Більшість виробників вживають назву стаут для міцного портеру (англ. Stout Porter). Раніше стаутом називали просто найміцніше пиво (зазвичай із вмістом алкоголю 7-8%), що вироблялося тією чи іншою англійською броварнею, подекуди ця традиція збереглася. Деякі компанії використовують слово stout не як сорт пива, а як вказівку на те що це пиво міцне. Наприклад: Stout lager (укр. міцний лагер)

Більше вибраних статтей... Докладніше...

Чехія подарувала світові перший музей пива, і перший підручник у пивоварній справі.

Редагувати Допомога порталу

План «інвентарізація»: Портал працює. Наступний крок, інвентарізація усього, що ми маємо у вікіпедії стосовно теми Пива. Броварні, Пивовари, Пивні заводи світу та України, Марки пива, категорії, шаблони та ін. Частина плану інвентарізації - перевірити якомога більше сторінок, які не перевірялись до цього часу патрульними. Кожна стаття пов'язана з пивною тематикою, повинна мати посилання на портал. Список усіх сторінок, які посилаються на портал Пиво.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.


Як робити, з чого почати першу свою публікацію:

Редагувати Новини
Редагувати Категорії
Редагувати Нові статті
  • Singha — започаткував 28 вересня 2023 користувач YegorMVS
  • Hanoi Beer — започаткував 28 вересня 2023 користувач YegorMVS
  • Lagavulin — започаткував 21 жовтня 2019 користувач SkritniyБратні портали
Пиво у проєктах Вікімедіа
Німеччина Програмування Філософія Український рок Чехія
Пиво у Вікіцитатах  Вікіцитати Пиво у Wikimedia Commons  Commons