Вальс на прощання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Вальс на прощання»
Обкладинка українського видання
Автор Мілан Кундера
Назва мовою оригіналу Valčík na rozloučenou
Мова чеська
Жанр роман
Видавництво Видавництво Старого Лева
Видано 1976
Видано українською 2018
Перекладач(і) Леонід Кононович
ISBN 978-617-679-592-6

«Вальс на прощання» (чеськ. Valčík na rozloučenou) — роман чеською мовою Мілана Кундери, написаний 1972 року. Уперше був опублікований 1976 року у перекладі французькою. Це роман про любов та ненависть між вісьмома героями, тим чи іншим чином пов'язаних між собою, що зібралися в маленькому курортному містечку Чехословаччини на початку 70-х років. Роман поєднав у собі риси комедії та бурлеску.

Зміст[ред. | ред. код]

Вісім героїв зійшлися у містечку зі старосвітським чаром, поєднавшись у вальсі, що чимраз прискорюється: гожа медсестра, фантазер-гінеколог, заможний американець (святий і Дон Жуан заразом), славетний сурмач, колишній в’язень, жертва політичних чисток, що ось-ось має покинути цю країну… «Сон літньої ночі». «Чорний водевіль». Автор ставить у цьому романі дуже важливі питання, до того ж робить це з блюзнірською легкістю, яка дає нам змогу збагнути, що новітній світ позбавив нас права на трагедію.

Український переклад[ред. | ред. код]

Вальс на прощання / Мілан Кундера ; пер. з фр. Л. Кононовича. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. — 240 с. — ISBN 978-617-679-592-6[1].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Вальс на прощання. Видавництво Старого Лева. Архів оригіналу за 19 листопада 2018. Процитовано 19 листопада 2018.