Валіра (річка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Валіра
La Valira
Valira01.jpg
{{{підпис}}}
Витік Паррокія Енкамп
Гирло річка Сегре, Ла-Сеу-д'Уржель
Довжина 44
Висота витоку 2450
Площа басейну 591,6
Категорія у Вікісховищі Валіра

Валіра (кат. La Valira) — піренейська річка в Андоррі, основний гідрологічний об'єкт країни, в нижній течії протікає землями Каталонії.

Басейн Валіри займає практично всю територію Андорри, простягаючись з півночі на південь. Течія річки Y-подібної форми утворює злиттям на території громади Ескальдес-Енгордань двох рукавів: Північної Валіри (кат. Valira del Norte, деколи Валіра д’Ордіно), що бере початок на північному заході країни в Ла-Массані, і Східної Валіри (кат. Valira del Orient, також Валіра д’Енкамп), звідки вважається витік Великої Валіри (кат. Gran Valira) — основного русла річки.

Гирло Валіри розташоване в районі Ла-Сеу-д'Уржель при її впадінні в річку Сегре, яка в свою чергу, є притокою річки Ебро.

Притока Валіри — Руне є природнім кордоном між Андоррою та іспанською територією району Альт-Уржель.[1]

Недивлячись на статус основної водойми країни, інтенсивний развиток Андорри призвів до того, що береги річки і її притоків, як найдоступніші для забудови землі, піддавались бетонуванню та використанню під споруди об'єктів нерухомості, що не могло не привести до погіршення екологічного стану річки, якій нанесена місцями незворотної шкоди.[2]

Примітки[ред.ред. код]


Андорра Це незавершена стаття з географії Андорри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.