Вежа Пам’яті (с. Недільна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вежа Памяті — це бойківська 43-метрова вежа-дзвінниця, яку вінчає хрест, що знаходиться на висоті 907 метрів над рівнем моря. Цей рекорд зафіксували у Книзі рекордів України. 27 серпня 2017 року, на вершині гори Діл, що біля села Недільна Самбірського району відкрили та освятили так звану «Вежу пам'яті» — унікальну дерев'яну дзвіницю аналогів якій нема в Україні та поза її межами[1].

Дерев'яна споруда — це величний пам'ятник всім, хто віддав життя за волю і незалежність України, в місці, яке увійшло в історію національно-визвольної боротьби під псевдо «Київ», оскільки тривалий час було важливим осередком цієї боротьби.

Історія[ред. | ред. код]

У 1943 році на горі Діл відбувся запеклий бій між 105 бійцями ОУН-УПА та 3000 німецьких загарбників. Під час цього бою загинуло 43 українські патріоти[2].

Місце для спорудження такого пам'ятника вибране не випадково. На горі Діл в роки Другої світової війни діяла підстаршинська школа УПА. Перші роботи на горі Діл розпочалось у 2009 році. Ідея будівництва Вежі належить уродженцю села Ігорю Піхоцькому, а втілення задуму в життя стало можливим завдяки львівському архітектору Олесю Дзиндрі, який розробив проєкт унікальної дерев'яної споруди[3].

Творці унікальної архітектурної пам'ятки вірять, що «Вежа Пам'яті» стоятиме до того часу, допоки наш народ пам'ятатиме і шануватиме своїх героїв, і дзвоном закликатиме не одне покоління пом'янути тих, хто загинув за свободу України.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Tower of Memory / Вежа Пам'яті · Львівська область, Україна. Tower of Memory / Вежа Пам'яті · Львівська область, Україна (uk-US) . Архів оригіналу за 3 квітня 2022. Процитовано 3 квітня 2022.
  2. На Заході України відкрили унікальну 43-метрову вежу-дзвіницю. ФОТО | ВІКНА. web.archive.org. 2 вересня 2017. Архів оригіналу за 2 вересня 2017. Процитовано 3 квітня 2022.
  3. Львова, Фотографії Старого (29 серпня 2017). На Старосамбірщині відкрили унікальну «Вежу пам’яті» • Фотографії старого Львова. Фотографії старого Львова (укр.). Архів оригіналу за 24 квітня 2022. Процитовано 3 квітня 2022.