Великі риби їдять маленьких (Брейгель Старший, 1556)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Великі риби їдять маленьких
Pieter Bruegel the Elder - Big Fish Eat Little Fish, 1556 - Google Art Project.jpg
Творець: Пітер Брейгель старший
Час створення: 1556
Розміри: 21,6 х 36,7 см.
Матеріал: чорнило
Зберігається:
Музей: Альбертіна
Великі риби їдять маленьких у Вікісховищі?

Великі риби їдять маленьких (нід. De grote vissen eten de kleine) — малюнок був зроблений, коли Брейгель був ще молодшим і маловідомим художником. Його покровителем був Ієроним Кок, антверпенський печатник і власник видавництва «На чотирьох вітрах». Для того, щоб збільшити свій дохід, Кок фальсифікував підписи на роботах менш відомих авторів, замінюючи їх більш відомими іменами. Великі риби їдять меленьких Кок підписав іменем Ієроніма Босха, який помер за десять років до народження Брейгеля.

Брейгель створив свій малюнок під впливом Босха. На малюнку зображена велика риба, із рота якої виплескуються маленькі риби. Чоловік ріже живіт риби великим ножем, з розрізу вивалюються менші риби, які тримають у роті ще менших. На лезі ножа вигравіюване кесарево яблуко, яке посилає Брейгелю повідомлення: «Імператори і королі живуть за рахунок своїх підлеглих, так само, як великі торгові центри в Антверпені живуть за рахунок своїх бідніших братів. Великий їсть менших».

На передньому плані двоє рибаків на лодці, старший показує цю сцену своєму сину. Здається, він говорить: «Подивись, синку, як більша риба їсть меншу».

Також зображений риболов, який ловить велику рибу за маленьку рибу, що символізує хибні обіцянки, на які можуть упійматися довірліві люди.

Посилання[ред. | ред. код]