Вид на Нарден

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Вид на Нарден»
Jacob Isaacksz. van Ruisdael - View of Naarden - Google Art Project.jpg
Автор Якоб ван Рейсдал
Час створення 1647
Розміри 34,8 х 67 см
Матеріал дерево, олія
Місцезнаходження Музей Тіссен-Борнеміса (Мадрид)

«Вид на Нарден» (нід. Gezicht op Naarden) — картина голландського живописця Якоба ван Рейсдала. Створена у 1647 році. Зберігається у Музеї Тіссен-Борнеміса в Мадриді (інв. №354 (1930.99)).

Опис[ред. | ред. код]

Пейзаж був улюбленим жанром живопису в Голландії сімнадцятого століття, і Якоб ван Рейсдал, який виріс у родині відомих художників, став одним з найкращих майстрів цього жанру. Хоча композиція цієї картини і відрізняється глибокою продуманністю, вона відноситься до раннього періоду творчості Рейсдала і в ній проступає вплив Яна ван Гоєна, Геркулеса Сегерса і Гендріка Гольціуса. Перспектива вибрана надзвичайно вдало, цьому сприяє і більш низька, ніж зазвичай прийнято, лінія горизонту, що надає більшого значення небу. Трактування світла та гра світлотіні нагадують манеру Рембрандта.

Картина перебувала у колекції Річарад Гровнора, другого маркіза Вестмінстерського і залишалась у володінні родини Гровнорів упродовж декількох поколінь з другої половини 19 століття і до першої чверті 20 століття. Потім вона з'явилась на художньому ринку у Великій Британії, у підсумку потрапила до галереї Маттізен в Берліні, де вона і була викуплена у 1928 році або раніше для колекції Тіссен-Борнеміса.

Література[ред. | ред. код]

  • «Национальный музей Тиссен-Борнемиса. Краткий путиводитель по музею». — Мадрид : Музей Тиссен-Борнемиса, 2019. — 74 с. — ISBN 978-84-15113-22-5. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]