Войсі-Бей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кар'єр Войсі Бей

Войсі-Бей — гігантське сульфідне мідно-нікелеве родовище в Канаді (провінція Ньюфаундленд і Лабрадор). Розташоване на півострові Лабрадор, за 38 км на південний захід від міста Найн.

Історія[ред.ред. код]

Відкрите в 1993 році фахівцями канадської компанії Diamond Fields Resources. У серпні 1996 р. воно було викуплене найбільшою нікелевою компанією світу Inco Ltd., яка відтоді веде там геологорозвідувальні роботи (ГРР).

Характеристика і технологія розробки[ред.ред. код]

Руда містить нікель, мідь, кобальт, метали платинової групи і інш. Родовище вигідно відрізняється від інших не тільки масштабами, але й високим вмістом корисної копалини та вигідним розташуванням — за декілька кілометрів від побережжя Атлантичного океану, що різко здешевлює відвантаження продукції споживачам.

На родовищі виділяється три головних рудних тіла: Овоїд, Істерн-Діпс і Уестерн-Ікстеншен та ряд дрібніших (Рейд-Брук, Діскавері-Гілл, NED, Райан'с-Понд). Всі вони приурочені до інтрузії мафітів Рейд-Брук. Рудне тіло Овоїд розташоване в центрі рудного поля, має в розрізі форму келиха, витягнуто по довгій осі на 450 м, в самій широкій частині досягає 300 м. Підтверджені запаси його рівні 32 млн т руди, що містить 2.83% нікелю, 1.68% міді і 0.12% кобальту, і доступні для відкритої розробки. Виявлені ресурси інших рудних тіл до 2001 р. сумарно оцінені в 109 млн т руди з середнім вмістом нікелю 1.24%, міді 0.61%, з них 99 млн т із вмістом нікелю 1.27%, міді — 0.59% можуть відпрацьовуватися підземним способом, а 10 млн т з 0.92% нікелю і 0.72% міді — відкритим.

Войсі-Бей — найбільше геологічне відкриття кінця ХХ сторіччя, конкурентоспроможне в порівнянні з латеритними родовищами Австралії, Нової Каледонії і країн Південно-Східної Азії і може стати найбільш рентабельним нікелевим проектом у світі. За оцінками експертів на родовищі Войсі-Бей в 2006 р. повинно бути видобуто 20 тис. т нікеля.

Джерела[ред.ред. код]