Всеіндійська футбольна федерація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Всеіндійська футбольна федерація
Логотип асоціації
Логотип асоціації
Заснована 1937
Вступ в ФІФА 1948
Вступ в АФК 1954
Вебсайт the-aiff.com
Президент Індія Прафуль Патель
Тренер Хорватія Ігор Штимаць

Всеіндійська футбольна федерація (англ. All India Football Federation (AIFF), гінді अखिल भारतीय फुटबॉल महासंघ) — організація, що здійснює контроль і управління футболом в Індії. Федерація є організатором збірних команд Індії а також контролює проведення національного чемпіонату і ряду інших загальнонаціональних турнірів.

Федерація була заснована в 1937 році і була прийнята в число членів ФІФА в 1948 році[1], невдовзі після здобуття Індією незалежності в 1947 році. У 1954 році Індія стала однією з країн-засновниць Азійської конфедерації футболу (АФК).

Історія[ред. | ред. код]

Заснована у 1893 році Індійська футбольна асоціація (ІФА), яка і досі керує футболом в штаті Західна Бенгалія, в ті роки фактично керувала цим видом спорту і у всій Британській Індії[2]. Британці домінували в керівництві асоціації протягом перших десятиліть XX століття, завдяки їх діяльності та англійській методиці футбол у той час став дуже популярним в Бенгалії. Будучи одночасно складовою частиною Футбольної асоціації Англії, асоціація контролювала всі закордонні поїздки і організовувала матчі індійських клубів з іноземними командами в Калькутті та інших містах[2].

Управління футбольними змаганнями в Індії здійснювалося нечисленними регіональними асоціаціями. Таких асоціацій не існувало дуже багато, проте в ІФА вважали, що провінціям потрібно прагнути до формування загальнонаціонального органу. На конференції, організованій в 1935 році в Дарбхангу, вдалося, крім представників ІФА зібрати делегатів ще від 7 регіонів. Однак, в результаті розбіжностей, представники ІФА покинули конференцію[2], а решта учасників створили орган, названий «Всеіндійська футбольна асоціація». Пізніше представник ІФА Пантадж Гупта звернувся до керівників армійського спорту з низкою пропозицій для вирішення конфлікту, і на початку березня 1937 року була розроблена компромісна формула, яка зрештою привела до створення Всеіндійської федерації футболу. 27 березня 1937 року в Делі під керівництвом бригадного генерала Маджендина відбулася зустріч керівників ІФА, ВФА і ряду регіональних асоціацій, на якій вирішено ліквідувати ВФА і створити замість цього Всеіндійську футбольну федерацію з одним представником від кожної асоціації і по два — від ІФА і від Ради з контролю над армійським спортом.

23 червня 1937 року на конференції, що пройшла в розташуванні штабу британської армії в Шимлі, столиці гірського штату Гімачал-Прадеш, була офіційно заснована Всеіндійська футбольна федерація. Шістьма організаціями, які домовились про створення єдиної федерації, стали Індійська футбольна асоціація (представляє Західну Бенгалію), Рада з контролю над армійським спортом, Футбольна асоціація Західної Індії, асоціації Сполучених провінцій, Біхара, а також Делі[2]. Першим головою був обраний генерал Маджендин.

Організаційна структура[ред. | ред. код]

До складу федерації входять асоціації футболу тридцяти трьох штатів, крім цього, в статусі асоційованих членів, в федерацію увійшли спортивні комітети працівників залізниць і державних службовців, а також комітет у справах жінок. Асоціації трьох штатів очікують прийому в число членів федерації.

Члени федерації мають власні статути і органи управління. У ряді випадків вони не відповідають правилам федерації. В залежності від розмірів штату, асоціації включають в себе ряд районних асоціацій, пов'язаних з ними. Клуби знаходяться в районних асоціаціях. У невеликих штатах клуби безпосередньо входять в асоціацію штату. Кожен індійський штат проводить свої власні змагання. Змагання проводяться також на районному рівні.

Серед асоціацій штатів існує явна нерівність. Деякі з них мають значні ресурси, добре оснащений і укомплектований офіс. А є такі, в яких як штаб-квартира використовується всього одна кімнатка, куди секретар приходить по завершенні своєї основної роботи.

Змагання[ред. | ред. код]

Всеіндійська футбольна федерація є організатором наступних змагань:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Kapadia, Novy (23 червня 2012). A History of the All India Football Federation (AIFF). SportsKeeda. Архів оригіналу за 25 березня 2017. Процитовано 24 березня 2017. 
  2. а б в г Kapadia, Novy (24 червня 2015). The Birth of the All India Football Federation. Saddahaq. Архів оригіналу за 25 березня 2017. Процитовано 24 березня 2017. 
  3. List of Winners/Runners-Up of the Federation Cup. IndianFootball.de. Архів оригіналу за 15 березня 2016. Процитовано 24 березня 2017. 
  4. List of Winners/Runners-Up of the Santosh Trophy. Архів оригіналу за 24 травня 2017. Процитовано 24 березня 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]