Вулиця Пилипа Орлика (Дрогобич)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Пилипа Орлика
Дрогобич
Місцевість Лани, Гирівка
Назва на честь Пилипа Орлика
Історичні відомості: колишні назви
Шпитальна, Л. Райха, О. Герцена
радянського періоду (українською) Олександра Герцена
радянського періоду (російською) Александра Герцена
Загальні відомості
Протяжність 3400 м
Поштові індекси 82104
Транспорт
Маршрутні таксі 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 12
Зупинки громадського транспорту Синагога, Нова Волоща, Цвинтар, Гирівка
Найближчі залізничні станції Дрогобич
Рух двосторонній
Покриття асфальт
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Пам'ятники племінним бикам
Храми хоральна синагога, церква Успіння Пресвятої Богородиці з нижнім храмом Святого Андрія Первозванного, церква Покрову Пресвятої Богородиці
Медичні заклади Дрогобицька міська дитяча поліклініка №2, районна лікарня ветеринарної медицини
Аптеки соціальна аптека
Забудова житлова багатоповерхова, приватна малоповерхова, індустріальна
Підприємства ПМК-72 ВАТ "Львівводбуд", ПрАТ ТЕК "Західукртранс", "Аверс", "УККАН", "Сервус", Комбінат міського господарства
Організації реколекційно-просвітницький центр "Еммануїл"
Парки Парк героїв Небесної сотні, лісопарк Свободи
зовнішні посилання
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim

Вулиця Пилипа Орлика — одна з основних магістралей міста, що веде у напрямку міста Городок. Простягається з півдня на північ на 3400 метрів. Починається від вулиці Лесі Українки, і веде до межі міста зі селом Рихтичі. Прилучаються вулиці Михайла Грушевського, Княгині Ольги, Цвинтарна, Володимира Великого, Северина Наливайка та провулок Городній.

Назва[ред. | ред. код]

Названа на честь українського політичного, державного і військового діяча, генерального писара, гетьмана Війська Запорізького у вигнанні, поета, публіциста Пилипа Орлика.

Історія та забудова[ред. | ред. код]

Відомо, що тут жили в основному євреї. Колись це була основна вулиця єврейського кварталу Лани. На місці житлових будинків під номерами 3, 5, 7/1, 7/2, 7/3 та 7/4 знаходилося єврейське кладовище. Вулиця, що проходить поруч, досі називається Цвинтарною і біля будинку № 7/4 є пам'ятний знак. На віддалі 1,7 км від початку вулиці зберігся новий кіркут. Закінчується вулиця віддаленим мікрорайоном Гирівка.
За часів Радянського Союзу вулиця була названа на честь Олександра Герцена. Перейменована у травні 1990 року.
Забудована на початку вулиця малоповерховими багатоквартирними та одним 9-ти поверховим будинками. Середина та кінець забудовані приватними садибами. На Гирівці зведені два будинки по 12 квартир кожен. У другій половині вулиці наявні підприємства та районна ветеринарна лікарня. У середній частині вулиця оточена промисловим базаром та ринком Чагарі. Наявний супермаркет АТБ, торгівельні центри "Місто" та "Максимус" і торгівельний комплекс "Сонячний промінь". Під номером 11 розташована автобусна станція № 2. Зведено дві церкви та хоральна синагога. Обабіч знаходяться парк героїв Небесної Сотні та лісопарк Свободи, колись іменований парком Новонароджених.

Постаті[ред. | ред. код]

  • Народився ...

Джерела[ред. | ред. код]

  • Дрогобицька міська рада народних депутатів. Довідник сучасних назв вулиць, провулків і площ міста Дрогобича та їх розташування за станом на 18.02.1992р. (додаток до газети "Вісті з ратуші" від 04.06.1992р. №14). — Дрогобич : Дрогобицька міська друкарня, 1992. — С. 8, 15. — 3000 прим.
  • Пастух Роман. Дрогобицькі вулиці. — Дрогобич : Коло, 2002. — С. 18. — ISBN 966-7996-05-0.