Військова академія флоту Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будинок колишньої Військової академії. Сучасне училище Військово-морських Сил Самооборони Японії.

Військо́ва акаде́мія фло́ту Япо́нії (яп. 海軍兵学校, かいぐんへいがっこう, МФА: [kaiguɴ hei̯gak̚.koː]) — військова академія в Японії, вищий навчальний заклад з підготовки офіцерів Імперського флоту. Існувала протягом 18761945 років.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Військова академія флоту походила від Флотського тренувального училища[1], заснованого 1869 року в токійському районі Цуйдзі. Наступного року установу перейменували в Училище флоту Японії[2], а 1876 року — на Військову академію. 1888 року її перенесли з Токіо до Етадзіми в префектурі Хіросіма, у Внутрішньому Японському морі. Відтоді слово «Етадзіма» використовувалося як синонім академії[3].

До Військової академії відбирали здібних юнаків, віком від 16 до 19 років. Вони проходили 4-літній курс підготовки, по закінченню якого отримували звання мічманів. За 2 роки дійсної служби у військово-морському флоті юнаки отримували офіцерське звання молодших лейтенантів. В академії опановувалися загальноосвітні й військові предмети. Важлива роль відводилася вивченню іноземних мов, фізичним тренуванням та технічній підготовці курсантів. Замість класів існував поділ на військові підрозділи[3].

Окрім молодих юнаків до Військової академії приймали унтер-офіцерів, які відзначилися на службі[3].

Випускники академії формували еліту Імперського флоту Японії. Організації випускників сприяли просуванню по службі своїх підопічних. За кількістю і якістю підготовлених кадрів Військова академія флоту Японії була одним із світових лідерів, поряд з британським Військово-морським коледжем та американською Військово-морською академією[3].

Військова академія була закрита 1945 року у зв'язку з поразкою Японії у Другій світовій війні. 1956 року на базі колишньої академії була сформована Перша технічна школа та училище Військово-морських Сил Самооборони Японії[3]. На території училище діє особливий музей, присвячений Військовій академії.

Примітки[ред.ред. код]

  1. 海軍操練所.
  2. 海軍兵学寮.
  3. а б в г д Військова академія флоту Японії // Енциклопедія Ніппоніка: в 26 т. 2-е видання. — Токіо: Сьоґаккан, 1994—1997.

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]