Зелінська Віра Михайлівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Віра Зелінська)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віра Михайлівна Зелінська
Народилася 24 вересня 1952(1952-09-24)
с. Колиндяни Чортківський район, Тернопільська область, Україна
Померла 6 травня 2012(2012-05-06) (59 років)
Канада
Громадянство УРСРУкраїна УкраїнаКанада Канада
Національність українка
Alma mater Тернопільське музичне училище
Конфесія православ'я
Батько Михайло
Мати Стефанія
У шлюбі з Петро
Діти дочка Надія
Нагороди
Заслужений працівник культури України
Заслужений артист України

Віра Зазуляк-Зелінська (з дому — Боднар, 24 вересня 1952, с. Колиндяни, Україна — 6 травня 2012, Канада) — українська і канадська бандуристка, заслужена артистка України, педагог класу бандури. Серед її учнів бандуристка Галина Коваль.[1].

Життєпис[ред. | ред. код]

Віра Михайлівна Зелінська народилася 24 вересня 1952 року в селі Колиндяни Чортківського району Тернопільської області України.

Навчаючись у Колиндянській загальноосвітній школі, Віра почала відвідувати перші уроки гри на бандурі в дитячій Чортківській музичній школі. Мала особливу прив'язаність і повагу до свого першого вчителя Олега Васильовича Шумиловича — його настанови вона згадувала все життя. Пані Віра мала такий приємний спомин:

« Уперше я почула звуки бандури, коли мені було п'ять років. До нас у село з концертом приїхала Чортківська капела бандуристів, якою на той час керував мій перший учитель. Він також виконав соло на бандурі — відтоді ці звуки назавжди запали мені в душу. Відразу ж після концерту я підійшла до Олега Васильовича й попросила його навчати мене гри на бандурі. А першою вчителькою співу була моя мама. Потім я ніколи не розлучалась із бандурою, та й не можу уявити своє життя без цього інструмента. »

Закінчила Тернопільське музичне училище імені С. Крушельницької (1972). Працювала у Зборівській музичній школі Тернопільської області, а згодом, в Червоноградській музичній школі (1973) Львівської області.

Від 1996 — в Канаді. Працює викладачем гри на бандурі при українській суботній школі імені Лесі Українки, а вже 2001 заснувала капелу бандуристів «Золоті струни».

Творчість[ред. | ред. код]

Усе своє життя Віра Зелінська виступала й у ролі виконавця: з 1975 року в складі тріо бандуристок «Горлиця», двічі лауреата Міжнародного конкурсу «Золоті трембіти» (1991—1992). Тріо виступало не лише в Україні, але й далеко поза її межами: в Росії, Польщі, Австрії, Угорщині, Югославії, Аргентині та Канаді. Бандуристки здійснили записи на Львівському та Київському радіо й телебаченні, а також випустили власний диск. Найпам'ятнішим для виконавців тріо був 1993 рік, коли вони взяли участь у Міжнародному конкурсі бандуристів імені Г. Хоткевича та побували з концертними виступами в круїзі Дніпром «Спадщина-93», який об'єднав українців цілого світу.

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Зелінська В.… — С. 93.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]