Гайко Геннадій Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гайко Геннадій Іванович
«Хронологія гірництва в країнах світу» (2006)

Гайко Геннадій Іванович (нар. 11 грудня 1965 в Алчевську Луганської області) — український вчений в галузі гірництва та підземного будівництва, доктор технічних наук, доктор будівництва, професор, перекладач, член Донецького відділення Наукового товариства імені Шевченка, член-кореспондент Академії будівництва України по відділенню «Будівництво шахт, рудників і підземних споруд».

З біографії[ред. | ред. код]

У 1988 р. закінчив Донбаський державний технічний університет, де в подальшому тривалий час працював на викладацьких посадах.

У 20012002 рр. проходив наукове стажування в Краківській гірничо-металургійній академії імені Станіслава Сташиця, у 2012 р. — у ТУ «Варшавська політехніка».

Кандидатську дисертацію за фахом «Підземна розробка родовищ корисних копалин» захистив 1995 р. у Донецькому національному технічному університеті, докторську за фахом «Шахтне й підземне будівництво» — 2004 р. у Національному гірничому університеті (м. Дніпропетровськ).

З 2013 р. — професор кафедри геоінженерії Національного Технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Коло наукових інтересів: проблеми забезпечення стійкості гірничих виробок, технології підземної газифікації вугільних пластів, історія гірництва й підземного будівництва, реновація й музефікація давніх підземних споруд. Викладач і популяризатор історії гірництва.

Автор понад 140 наукових публікацій (у тому числі 9 книг), член основного авторського колективу «Малої гірничої енциклопедії».

Основні праці[ред. | ред. код]

Переклади

Нагороди і відзнаки[ред. | ред. код]

  • Відзнака Переможця традиційного щорічного конкурсу імені Олеся Гончара журналу «Бористен» за 2015 рік — за цикл статей «Постаті» про видатних людей Донбасу ХІХ-ХХІ ст., — поетів і науковців, композиторів і співаків, геологів і економістів, управлінців і політиків, журналістів і правозахисників, — які в різні часи суттєво вплинули на постання і розвиток Донбасу як промислового і культурного центру Східної України (разом з проф. В. С. Білецьким).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. частина 1
  2. частина 2
  3. Відгук на український переклад: Ярослав Пасько «De Re Metallica» Георга Аґріколи (Аґрікола Г. Про гірничу справу ХІІ книг (книги І — VI)/ Переклад і редакція В. Білецького та Г. Гайка, Східний видавничий дім, Донецьк 2014, cc. 232)

Посилання[ред. | ред. код]