Гірнича енциклопедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гірничий енциклопедичний словник.
Мала гірнича енциклопедія.

Проєкт «Гірнича енциклопедія» — ініціативний проєкт підготовки і видання друком вітчизняних фундаментальних довідкових праць з гірництва.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Автор і керівник проєкту — доктор технічних наук Білецький В. С. В рамках проєкту вперше узагальнено україномовну термінологічну базу в гірництві. В проєкті бере участь близько 150 провідних науковців в галузі гірництва і наук про Землю, а також точних наук з України. Закордонні учасники проєкту — з Польщі, Росії, США.

За проєктом підготовлено і видано:

Цикл «Гірнича енциклопедія» включає 6 основних книг на 3832 сторінках формату А4, обсягом 658 друкованих аркушів, які складають два фундаментальних енциклопедичних видання: «Гірничий енциклопедичний словник» (2001—2004 рр.) і «Мала гірнича енциклопедія» (2004—2013 рр.). Авторський і редакційний колектив — понад 100 провідних науковців і практиків в галузі гірництва з України, Польщі та ін.

Крім того, проєкт передбачає підготовку і видання ряду похідних видань (дочірні проєкти) — словники з мінералогії, екології і безпеки праці у гірничій промисловості, монографії з історії гірництва, підготовку серії видань-пам'яток гірничої науки (зокрема Г. Аґріколи), словників-довідників та іншої довідкової літератури з нафто- і газовидобування, петрографії, маркшейдерії тощо.

У 2017 р. проєкт «Гірнича енциклопедія» Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна висунуто на Державну премію України в галузі освіти.

Проект Гірнича енциклопедія зініціював і уможливив понад 100 навчальних видань і активно використовується в гірничій освіті і науці України[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Додаткова інформація[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]