Велика українська енциклопедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип "Великої української енциклопедії

Вели́ка украї́нська енциклопе́дія (ВУЕ) — багатотомне енциклопедичне видання універсального характеру, публікація якого запланована на 2013—2026 роки згідно з Указами Президента України № 1/2013 «Про Велику українську енциклопедію» та № 7/2015 «Питання підготовки та видання Великої української енциклопедії».

«Велика українська енциклопедія» — широкомасштабний український видавничий проект. Реалізуватиме його за активної участі Національної академії наук України (базовими установами НАН України з реалізації цього проекту визначено Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса, Інститут енциклопедичних досліджень) та Державний комітет телебачення і радіомовлення України через Державне підприємство «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво „Українська енциклопедія“ імені М. П. Бажана». Протягом 2013—2014 років, до виходу на пенсію, цю структуру очолював відомий український історик і політолог — доктор історичних наук, професор Ю. І. Шаповал. У 2014—2015 роках обов'язки директора виконував В. В. Кривошея. У лютому 2015 року директором Державної наукової установи «Енциклопедичне видання» призначено доктора історичних наук А. М. Киридон[1].

Видання покликане систематизувати і сприяти поширенню наукових знань про розвиток людської цивілізації та внесок України у світову історію й культуру.

Основна мета Великої української енциклопедії (ВУЕ) — подати для найширшого читацького загалу систематизований набір сучасних достовірних наукових відомостей з усіх галузей людських знань у зручному для користування форматі, адекватному модерному розвиткові інформаційних технологій.

Реалізація цієї мети дасть можливість широко залучити потенціал українських інтелектуалів (тих, хто працює як на теренах України, так і поза її межами) до творення ВУЕ, сприятиме розвиткові наукових досліджень та підвищенню рівня освіти в Україні, популяризації найсучасніших знань серед громадськості.

Крім паперової, існуватиме електронна онлайн-версія енциклопедії[2].

28 березня 2017 року у Великому конференц-залі НАН України відбулася презентація першого тому «Великої української енциклопедії» («А — Акц»)[3].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]