Гай Ліциній Макр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Гай Ліциній Макр
Помер 66 до н. е.
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність історик, письменник, військовослужбовець
Посада претор і квестор

Гай Ліциній Макр (близько 95 — 66 рік до н. е.) — давньоримський політик, історик-анналіст. Сучасник історика Анціата.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у заможній плебейській родині Ліциніїв у Римі. був прихильником маріанців.

У 84-83 роках до н. е. на посаді монетарія карбував денарії з головою Аполлона та блискавкою на аверсі, Мінервою в квадризі на реверсі. Згодом перейшов на бік Луція Корнелія Сулли. У 78 році до н. е. був квестором Риму, у 73 році до н. е. став народним трибуном. Під час своєї каденції виступав за скасування законів Сулли. У 66 році до н. е. його обрано претором. Проте вже у цьому році проти нього почав судовий процес Марк Цицерон, звинувативши Гая Макра в отриманні хабарів. Останній вимушений був визнати себе винним та наклав на себе руки.

Родина[ред.ред. код]

Він був батьком поета та красномовця Гая Ліцинія Макра Кальва, який у свою чергу був другом Катулла.

Творчість[ред.ред. код]

Твір Макра називався «Аннали». Невідомо із скількох книг він складався. Він був коротким — ймовірно складалося з 2-3 книг. Твір починався із давніх часів й чим закінчувалося невідомо. Щодо достовірності та якості «Анналів» Макра, думки сучасників й нащадків були різні. До нашого часу збереглося лише 27 фрагментів. Найбільше його історичний твір використовували Тит Лівій та Діонісій Галікарнаський.

Джерела[ред.ред. код]

  • Gelzer M. 1926: Licinius (68) // RE. Hlbd 25, 295—331.
  • Martine Chassignet: L'Annalistique Romaine. Band 3. L'Annalistique Récente. L'Autobiographie Politique (Fragments). Les Belles Lettres, Paris 2004, ISBN 2-251-01435-7.(фр.)