Ганич Степан Федорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ганич Степан Федорович
Основна інформація
Дата народження 5 січня 1935(1935-01-05)[1]
Місце народження Ужгород, Перша Чехословацька Республіка[1]
Дата смерті 24 січня 1992(1992-01-24)[1] (57 років)
Місце смерті Львів, Україна[1]
Громадянство Україна
Професії музикант, тромбоніст, викладач університету
Освіта Ужгородське музичне училище (1961) і Київська державна консерваторія імені П. І. Чайковського
Відомі учні Лукашенко Борис Олександровичd
Заклад Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка

Ганич Степан Федорович (5 січня 1935 р., Ужгород – 24 січня 1992 р., Львів)[2] — видатний український педагог, тромбоніст, доцент кафедри духових та ударних інструментів Львівської державної консерваторії ім. М. В. Лисенка.

Життєвий шлях[ред. | ред. код]

Народився 5 січня 1935 р. у місті Ужгороді в родині службовця, згодом – підприємця, засновника заводу з виробництва церковних дзвонів. В дитинстві навчався гри на скрипці, пізніше – гри на тромбоні.

Один з визначних педагогів України класу тромбона, туби та духового ансамблю. 1961 року закінчив Ужгородське державне музичне училище і цього ж року поступив у Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського в клас професора Добросердова. Після закінчення навчання з 1959 року працював у Львівському театрі опери та балету ім. І. Франка солістом оркестру.

З 1962 року – старший викладач, пізніше – доцент кафедри духових та ударних інструментів Львівської державної консерваторії ім. М. В. Лисенка. За час роботи у Львівській консерваторії його клас закінчили близько сорока високопрофесійних музикантів виконавців – тромбоністів, тубістів. Яскраво виявився талант С. Ганича як педагога і в роботі над грою в ансамблях та духовому оркестрі.

Багато зусиль він віддавав формуванню високих професійних якостей звуковидобування, тембру, інтонації, ритму, що становили основу його прискіпливої праці над музичним текстом.

Він сформував особливу виконавську школу гри на тромбоні та ансамблю. З його класу вийшли лауреати конкурсів: А.Трофимович. В.Садиков. Л. Меленець, О. Джуряк, М. Саковський, О. Савельєв та інші. На кафедрі духових та ударних інструментів Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка викладають його найкращі випускники – Лев Меленець і Олександр Савельєв. Його вплив на професійний рівень та напрямок роботи кафедри був та залишається значним і сьогодні.

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г різні автори Енциклопедія сучасної УкраїниІнститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. — ISBN 966-02-2075-8
  2. Ганич Степан Федорович — Енциклопедія Сучасної України. esu.com.ua. Архів оригіналу за 26 січня 2022. Процитовано 26 січня 2022.