Гельгеандсгольмен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гельгеандсгольмен і будівля шведського парламенту, вид з заходу.

Гельгеандсгольмен (швед. Helgeandsholmen) — це невеликий острів на річці Норрстрем у центрі Стокгольма, Швеція. Також відомий під назвою острів Св. Духа.

Гельгеандсгольмен розташований на північ від Стадсхольмена. На цьому острові знаходиться будівля шведського парламенту - риксдагу, Музей історії середньовічного Стокгольма і будівля Національного банку. Гельгеандсгольмен з'єднаний із сусідніми островами трьома мостами: Ріксброном, Сталлброном і Норрбром. На терасі, в східній частині, яку називають Штромпартерреном, з 1832 року є громадський парк з рестораном, в той час як сходи, що ведуть вниз до води, були побудовані у 1807-1810 роках.

Історія[ред. | ред. код]

Вперше назва Гельгеандсгольмен згадується в листі, написаному на латині 28 липня 1320 року.

Безліч острівців[ред. | ред. код]

Гельгеандсгольмен у 1570 році

Хоча сьогодні острів однієї постійної форми, Гельгеандсгольмен до недавнього часу був групкою острівців. До початку археологічних розкопок у 1978 році, традиційно вважалося, що даний острів охоплював 3 острівці:

  • Найбільший серед них (він же і головний) розташовувався на півдні. З XIV ст. він називався Гельгеандсгольменом. Однак розкопки показали, що в ранньому середньовіччі цей острів насправді складалася з двох невеликих острівців, про які ми абсолютно нічого не знаємо.
  • На північ від цього великого острова, знаходились два острівці поменше: один називався Баркархолменом (відомий також під назвою Клостерхолмен), а другий, на схід від Баркархолмена - Ліла Стокхолм, названий так у XVI ст. У XVII ст. цей острів був перейменований на Бруггеріхолмен, а пізніше на Слактархолмен.

У наші дні Гельгеандсгольмен це місце, куди щорічно стікаються сотні туристів, які хочуть на власні очі побачити красу цього острову.

Посилання[ред. | ред. код]

  • І. Андерссон «Історія Швеції»