Генеральна асамблея Іллінойсу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Генеральна асамблея Іллінойсу

Illinoiscapitol.jpg

Тип двопалатний парламент
Палати Палата представників
Сенат
Президент Сенату Джон Каллертон
(Демократична партія)
з 2009
Спікер Майкл Медіґен
(Демократична партія)
з 1997
Зала засідань Капітолій штату Іллінойс, Спрингфілд
Веб-сторінка ilga.gov

Commons-logo.svg Генеральна асамблея Іллінойсу у Вікісховищі


Генеральна асамблея Іллінойсу (англ. Illinois General Assembly) — головний законодавчий орган штату Іллінойс у США. Складається з Палати представників (118 депутатів) та Сенату (59 депутатів). Станом на 2018 рік, чинна асамблея є 100-ю. Генеральна асамблея засідає в капітолії штату Іллінойс у місті Спрингфілд. Видані закони публікуються в офіційному виданні штату Laws of Illinois.

Створена 1818 року з прийняттям Конституції штату Іллінойс.

Вибори[ред. | ред. код]

Іллінойс поділяється на 59 мажоритарних округів, від кожного з яких обирається по двоє представників до Палати представників та Сенату.

Члени Палати представників обираються на два роки. Кількість термінів для одного депутата необмежена незалежно від палати.

З метою уникнення повної зміни складу Сенату, не в усіх округах вибори проводяться одночасно. При цьому протягом десятирічного періоду від кожного округу в певній послідовності має обратися двоє сенаторів на 4-річний термін та один на 2-річний.

Вимоги до депутатів[ред. | ред. код]

Депутат будь-якої з двох палат повинен бути громадянином США, не молодшим за 21 рік, та проживати в своєму окрузі протягом останніх двох років перед виборами.[1] У випадку переділу округів, наприклад, після чергового перепису населення, кандидат має право балотуватися до асамблеї від будь-якого округу, що містить частину колишнього округу, де він проживав під час перерозподілу. Кандидат може бути переобраний на наступний термін, якщо протягом останніх 18 місяців він проживав на території нового округу.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]