Герб Покровського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Покровського
Pokrovske dn2 s.png
Деталі
Носій Покровське
Затверджений 30 червня 2004
Корона срібна міська
Щит іспанський

Герб Покро́вського — офіційний геральдичний символ смт Покровського, затверджений рішенням сесії Покровської селищної ради від 30 червня 2004 року.

Автор — місцевий художник Анатолій Чорнобривець.

Опис[ред. | ред. код]

У геральдичному щиті на синьому полі образ Покрови Пресвятої Богородиці у червоному вбранні над двома схрещеними козацькими шаблями. Золотий німб вінчає образ Богородиці.

Символіка герба[ред. | ред. код]

У гербі використано історію виникнення селища та походження його назви. У ХVІ-ХVІІ століттях вздовж річки Вовча, на якій стоїть селище, пролягав славнозвісний Муравський шлях, яким кримські татари і яничари користувалися для розбійницьких нападів на українські землі.

У ХVІІ столітті місцевість де зараз розташований Покровський район входила до складу земель Запорізької Січі. Тут козаки будували свої зимівники. За переказами у кінці ХVІІ століття Іван Сірко — кошовий отаман Запорізької Січі зустрівся на Муравському шляху з великим загоном татар, розгромив його, взяв багатьох у полон, після чого повернувся на Січ. Ця подія відбулася в районі нинішнього селища, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці. На честь цього свята та на честь перемоги Сірка слободу, засновану козаками, назвали Покровською.

Зображення на гербі Покрови Пресвятої Богородиці символізує захист та покровительство Богородиці. Перехрещені козацькі шаблі уособлюють перемогу козаків у легендарній сутичці та символізують волелюбство, мужність і непереможність.

Синій колір у колі герба символізує колір неба, безмежної віри, любові й надії.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • У селища Покровське є власний герб і прапор.// Покровський край. — 2004. — (21 серпня). — с.2