Гидке каченя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гидке каченя
Duckling 03.jpg
Ілюстрація Вільгельма Педерсена
Оригінал Den grimme ælling
Жанр казка
Автор Ганс Крістіан Андерсен
Мова данська
Виданий 11 листопада 1843

Гидке каченя (дан. Den grimme ælling) — казка данського письменника та поета Ганса Крістіана Андерсена. Вперше опублікована 11 листопада 1843 року в Копенгагені, Данія, разом з трьома іншими казками Андерсена.

Сюжет[ред.ред. код]

Ілюстрація з нідерландського видання казки 1893 року

У качки вилупилися каченята. Один з них був пізнім, та й зовні не вдався.Стара качка налякала мати, що це індюшонок, не інакше, але плавав він краще, ніж інші каченята. Всі мешканці пташиного дваора нападали на гидкого каченяти, навіть пташниця відштовхувала від корму. Мати спочатку заступалася, але потім теж озброїлася проти потворного сина. Одного разу каченя не витримав і втік у болото, де жили дикі гуси, знайомство з якими закінчилося сумно: хоча два молодих гусака і запропонували дивовижному каченяті дружити, їх тут же вбили мисливці (мисливський собака пробігла повз каченяти - «мабуть, я такий бридкий, що навіть собаці огидно з'їсти мене! "). Вночі він дістався до хатинки, в якій жили старенька, кіт і курка.Жінка дала притулок його, зосліпу прийнявши за жирну качку, але кіт і курка, які вважали себе кращою половиною світу, цькували нового співмешканця, бо він не вмів нести яйця і муркотіти. Коли каченяти потягнуло плавати, курка заявила, що це все від дурості, і виродок пішов жити на озеро, де все як і раніше сміялися над ним. Одного разу він побачив лебедів і полюбив їх так, як нікого ніколи не любив.

Взимку каченя замерз під льоду; селянин приніс додому, відігрів, але від переляку пташеня нахуліганіл і втік. Всю зиму він просидів в очеретах.Навесні злетів і побачив що пливуть лебедів. Каченя вирішив віддатися на волю прекрасних птахів - і побачив своє відображення: він теж став лебедем! І на думку дітей і самих лебедів - найкрасивішим і молодим. Про це щастя він навіть

і не мріяв, коли був гидким каченям.

Посилання[ред.ред. код]