Гофер-поліфем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гофер-поліфем
Гофер-поліфем
Гофер-поліфем
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Сухопутні черепахи
Рід: Гофери
Вид: Гофер-поліфем
Біноміальна назва
Gophères polyphèmes
Daudin, 1801
Синоніми
Testudo gopher
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Gophères polyphèmes
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Gophères polyphèmes
EOL logo.svg EOL: 456481
ITIS logo.svg ITIS: 173858
IUCN logo.svg МСОП: 9403
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 38773
Fossilworks: 105227

Гофер-поліфем (Gophères polyphèmes) — вид черепах з роду Гофери родини Сухопутні черепахи. Інші назви «флоридський гофер», «звичайний гофер», «черепаха-гофер».

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина коливається від 24 до 34 см, вага 2—6 кг. Невисокий, іноді трохи горбкуватий панцир. Голова дещо витягнута, велика. Панцир трохи горбкуватий. Має здебільшого овальну форму, доволі масивний. Забарвлення буре з нечіткими світлими плямами.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Полюбляє сухі піщані місцевості, дюни, соснові рідколісся на пісках, піщані пустелі. Широкими і сильними передніми ногами вона риє довгі нори, від 3 до 12 м. Хід нори опускається похило, доходячи до твердих шарів або закінчуючись над ґрунтовими водами. У низці районів черепахи досить численні, і їх нори надають ландшафту своєрідний вигляд. У норах черепах поселяються різні дрібні тварини, головним чином членистоногі, але також і жаби, змії, кролики, щури, опосуми, єноти.

Харчується зеленою рослинністю, фруктами, зрідка з'їдають комах. Живуть поодинці, але на годівлі можна бачити групи з 10—20 черепах, що «пасуться» стадом на кшталт худоби.

Протягом літа, з квітня по червень, самиці відкладають по 4-7 яєць, зрідка 25. Інкубаційний період триває від 90 до 110 діб.

Місцеві жителі вживають м'ясо гофера в їжу, продають їх на ринках у невеликих містах півдня США. Про це свідчать і напівжартівливій місцеві назви цієї черепахи: «флоридський курча», «джорджийський бекон» тощо Чисельність черепахи-гофера помітно зменшується, і в деяких місцях вже введені обмеження по її відловлювання та продажу.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає у штатах США: Південна Кароліна, Джорджія, Алабама, Флорида, Луїзіана, Міссісіпі.

Джерела[ред.ред. код]

  • Ernst, Carl H.; Lovich, Jeffrey E. 2009. Turtles of the United States and Canada, 2nd edition. Johns Hopkins University Press, 827 pp.