ДНВП «Картографія»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державне науково-виробниче підприємство «Картографія»
(ДНВП «Картографія» )
Тип НВП
Засновано 1944
Штаб-квартира 02094, Київ, Україна
вул. Попудренка, 54
Ключові особи Ростислав Сосса (директор)
Продукція мапи, атласи, електронні карти, глобуси
Співробітники 170
Сайт ukrmap.com.ua

ДНВП «Картографія» — державне науково-виробниче підприємство у Києві, яке спеціалізується на виданні карт, атласів, електронних карт, глобусів. Створене 3 березня 1944 за наказом Ради Народних Комісарів СРСР як Київська картографічна фабрика ГУГК СРСР. Разом з перепорядкуванням ГУГК фабрика у різні роки функціонувала у складі Міністерства внутрішніх справ СРСР і Міністерства геології СРСР.

1962 року підприємство було перейменовано на фабрику № 1 ГУГК СРСР. Протягом 19451977 років основним видом діяльності фабрики було друкування накладів картографічної продукції. 26 грудня 1975 року фабрику № 1 було реорганізовано у Науково-редакційне картоукладальне підприємство (НРКП) ГУГК СРСР, і відтоді вона спеціалізується винятково на редакційно-укладальних роботах, оформленні карт і підготовці їх до видання. Обсяги картоукладальних робіт з того часу значно збільшились. У 19831991 роках підприємство входило до складу головної картографічної організації Радянського Союзу — виробничого картоукладального об'єднання «Картографія» ГУГК СРСР (Москва).

Із створенням 1 листопада 1991 року Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України Київське науково-редакційне картоукладальне підприємство (КНРКП) стало структурним підрозділом Державної картографо-геодезичної служби України.

1 квітня 1993 року КНРКП було реорганізовано у Державне науково-дослідне та експериментально-виробниче підприємство картографії (НВП «Картографія»). 1 січня 2001 року підприємство отримало нинішню назву — державне науково-виробниче підприємство «Картографія».

Загальна чисельність працівників — 170 осіб.

Асортимент продукції[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Вакулишин С., Василенко Л. Деснянський район: Із глибини століть — у сьогодення. — Довідково-інформаційне видання. — Київ, 2006. — С. 88.

Посилання[ред. | ред. код]