Даремський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Даремський замок, де розташовано университетський коледж — найстаріше з використовуваних на сьогодні університетських приміщень у світі.[1][2]
Король Вільгельм IV, подарував університетові королівську хартію в 1837 році

Університе́т Да́рема, або Да́ремський університе́т, (англ. University of Durham; англ. Durham University[3]) — університет в місті Дарем, Англія. Заснований актом парламента в 1832 р., одержав королівську хартію в 1837 р. Вважається третім за віком університетом Англії, адже до нього в Англії існували тільки Оксфордський і Кембриджський університети (а також Нортгемптонський університет, який проіснував усього 4 роки). Називатися третім також претендує Лондонський університет, оскільки його різні підрозділи, що однак не мали університетського статусу, існували раніше.

Дарем складається из центральних департаментів (факультетів) і 16 коледжів. В університеті створені два музеї — Музей Сходу Даремського університету та Музей Археології Даремського університету.

Студенти університету — в основному представники середнього і вищого класу суспільства.[4]. Але серед його вихованців — низка представників кримінальної еліти Російської Федерації та утікачів з України (зокрема, Максим Царьов — син кримінальника, колишнього народного депутата України Олега Царьова).

Згідно з останніми дослідженнями за престижністю Дарем — 4-й у Великій Британії.[5] Університет є членом дослідницької групи «Группа 1994», що заснована у 1994 р.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]