Декрет Кабінету Міністрів України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Декрети Кабінету Міністрів України є нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, що видавалися в період з 2 грудня 1992 по 20 травня 1993 р. Різновид делегованого законодавства. Є частиною національного законодавства України.

Історичне тло. Правова база[ред. | ред. код]

Слово Декре́т (лат. decretum) походить від лат. decernere — постановити. Так можуть називатися правові акти, постанови органу влади або посадової особи.

У Стародавньому Римі декретами іменувалися акти колегіального органу влади, зокрема сенату, й постанови претора в судових справах. В імператорський період так називалися акти імператора.

У Франції після Великої французької революції назву декретів отримали акти Конвенту та інших законодавчих органів Французької республіки; пізніше — укази виконавчої влади. Саме тоді сформувався підхід, відповідно до якого декрет володіє силою закону і почасти його замінює.

Після Жовтневого перевороту в Росії, інших радянських республіках і в СРСР декретами називалися деякі законодавчі акти з'їздів Рад, ВЦВК, РНК РРФСР. Відомі декрети про землю, про мир, про суд тощо. В СРСР видання декретів припинилося не пізніше 1936 року.

Крім того, декрети приймав Другий Ватиканський собор Католицької Церкви.


З розпадом СРСР і здобуттям незалежності Україна вийшла на шлях самостійного політичного й економічного розвитку. За виробничим потенціалом і чисельністю населення Україна — друга після Росії держава колишнього СРСР.

У результаті панування командно-адміністративної системи управління економікою Україна, як і інші колишні радянські республіки, опинилася в стані глибокої економічної кризи.

Наприкінці жовтня 1991 Верховна Рада України розглянула «Основні напрями економічної політики в умовах незалежності»[1], в яких передбачалася структурна перебудова господарства України. Програма надавала великого значення конверсії оборонної промисловості, перерозподілу матеріальних і трудових ресурсів на користь виробництв, що виробляли споживчі товари для населення. Машинобудування передбачалося переорієнтувати на задоволення потреб агропромислового сектору, легкої та харчової промисловості. Особливе місце в документі відводилося регіональній господарській політиці. Вперше передбачалося здійснення урядом контролю за формуванням економічної структури, прийняттям рішень щодо розміщення нових виробничих потужностей, реконструкції та переоснащення діючих підприємств усіх галузей промисловості.

У перші місяці після розпаду Радянського Союзу (8 грудня 1991) в Україні здійснюються кроки в напрямку ринкових перетворень, які підштовхнула лібералізація цін, що почалася в Росії. В Україні Уряд В. Фокіна з початку 1992 року ввів у обіг купоно-карбованець і став на шлях «шокової терапії», проголосивши лібералізацію ринкової торгівлі й повну свободу ринкових цін, за винятком цін на деякі товари. Така політика поглибила кризу, сприяла подальшому падінню виробництва і за відсутності конкуренції закономірно спричинила могутнє зростання цін, що у свою чергу призвело до різкого зниження рівня життя більшості населення.

У березні 1992 Верховна Рада України прийняла «Основи національної економічної політики України»[2], які передбачали роздержавлення і приватизацію, структурну перебудову і модернізацію промисловості. Поряд з цим дана економічна концепція передбачала відмову від ряду принципових положень, прийнятих при утворенні СНД: Україна залишається в СНД, але повністю виходить з рублевого простору; перехід до взаєморозрахунків з країнами Співдружності на основі світових цін; переорієнтація зовнішньої торгівлі на західні ринки тощо.

Документи, прийняті Верховною Радою, постанови і рішення урядів не принесли очікуваних результатів. Здійснена в 1992 році лібералізація цін в умовах відсутності конкуренції уже в тому ж році призвела до їх вибухового зростання у 20 разів (рівень інфляції 2000%).

Див. також: Гіперінфляція

У листопаді 1992 новий уряд Л. Кучми, що прийшов на зміну кабінету В. Фокіна (що не дістав підтримки парламенту), приймає відповідальне рішення про вихід із рублевого простору. В країні було введено карбованець як перехідну валюту, яка повинна була взяти на себе весь тягар інфляції[3].

На засіданні Верховної Ради України 18 листопада 1992 року Прем'єр-міністр Леонід Кучма висловився на надання Уряду шестимісячного права видавати декрети, котрі мали б силу законів. Він обґрунтовував необхідність рішучого кроку тим, що стан економіки є абсолютно надзвичайним. В такій ситуації потрібно приймати надзвичайно швидкі й оперативні рішення у сфері економіки. Леонід Кучма заявив, що «система надзвичайних заходів — єдиний варіант порятунку держави і суспільства».

Журналіст Юрій Луканов пише, що на депутатів «справила враження» рішучість Леоніда Кучми, котрий декларував, що його уряд бере відповідальність за ситуацію в країні на себе. Кучма вигравав на фоні своїх попередників значною енергійністю. До того ж депутати, очевидно, були вражені шокуючим аналізом стану справ у країні. Тому Верховна Рада 308-ма голосами прийняла наступний Закон:

З метою оперативного вирішення питань, пов'язаних з запровадженням ринкової реформи, і зосередження їх законодавчого розв'язання в одних руках Верховна Рада України постановляє:
Зупинити тимчасово, строком на шість місяців, дію пункту 13 статті 97 Конституції України в частині здійснення законодавчого регулювання відносин власності, підприємницької діяльності, соціального і культурного розвитку, державної митної, науково-технічної політики, кредитно-фінансової системи, оподаткування, державної політики оплати праці і ціноутворення, а також дію пункту 7-4 статті 114-5 Конституції України.
Здійснення цих повноважень покласти на Кабінет Міністрів України.
[4]

Також були внесені доповнення до чинної Конституції (Основного Закону):

Стаття 97-1. Верховна Рада України у виняткових випадках двома третинами голосів від загальної кількості народних депутатів України може законом делегувати Кабінету Міністрів України на визначений термін повноваження видавати декрети в сфері законодавчого регулювання з окремих питань, передбачених пунктом 13 статті 97 Конституції України.
Кабінет Міністрів України для реалізації делегованих повноважень ухвалює декрети, які мають силу закону. Декрети можуть зупиняти дію конкретних законодавчих актів або вносити до них зміни і доповнення.
Декрет після його підписання Прем'єр-міністром України передається до Верховної Ради України і набуває чинності у порядку, встановленому частиною 5 статті 97 Конституції України, якщо протягом десяти днів з дня одержання декрету Верховна Рада України не наклала на нього вето.
У період здійснення Кабінетом Міністрів України делегованих повноважень Верховна Рада України може законом скасувати декрети Кабінету Міністрів України або їх окремі положення, якщо вони суперечать Конституції України.
Після закінчення терміну делегування повноважень Кабінету Міністрів України Верховна Рада може скасовувати або змінювати декрети законами України.
[5]

Всього було видано 83 декрети. Їх безпосередніми авторами (за твердженням Олега Соскіна) були Віце-прем'єр-міністр, міністр з питань економіки Віктор Пинзеник та його радник Сергій Терьохін.

Поширена думка, що внаслідок декретотворчості якість правового регулювання не тільки не поліпшилася, а навпаки — погіршилася[6].

Д-р економічних наук В. Черняк:
« Надання уряду можливості видавати законодавчі декрети була не тільки безуспішною, але й шкідливою справою. Декрети були суперечливі, не були узгоджені між собою. Вони не були результатом єдиної, продуманої економічної політики. Декретотворчість під час прем'єрства Кучми дестабілізувала законодавчу основу. Це було школярство і примітивізм, намагання простими методами вирішити складні завдання. »
Віце-прем'єр Ю. Іоффе:
« Одні декрети змінювалися іншими, вони вносили поправки в діюче законодавство, а часом навіть зводили нанівець зусилля законодавців або суперечили вже ухваленим законам… Поспішність з декретами була найсерйознішою помилкою. »

Зважаючи на те, що уряд протягом певного періоду часу здійснював декретотворчу діяльність взагалі без програми, а також на те, що його економічні рішення викликали серйозні нарікання у суспільстві, уряд не отримав наприкінці травня 1993 року продовження права на видання декретів[7].

Відтоді уряд не має повноважень на видання декретів, проте 25 з них досі діють і мають фактичний статус законів, зміни до яких уносяться парламентом у режимі, аналогічному внесенню змін до законів.

Значна кількість декретів (20) були скасовані Законом від 14 вересня 2006 року[8], підписаним Президентом Ющенком.

Список Декретів Кабінету Міністрів України[ред. | ред. код]

Зеленим виділені чинні декрети. Червоним виділені декрети, на які накладене вето.


з/п
Назва Дата прийняття Власний номер Дата
набрання чинності
Дата
втрати чинності
Період дії Яким актом
замінений
1 Про джерела збільшення власних оборотних коштів підприємств і організацій 01992-12-02 2 грудня 1992 1-92 01992-12-18 18 грудня 1992 01993-01-06 6 січня 1993 2 тиж. 6 дн. Декрет «Про податок на прибуток підприємств і організацій» [3]
2 Про режим валютних рахунків громадян в уповноважених банках України 01992-12-02 2 грудня 1992 2-92 01992-12-18 18 грудня 1992 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 9 міс. 17 дн.
3 Про припинення справляння державного мита по грошових переказах, що надходять з-за кордону 01992-12-02 2 грудня 1992 3-92 01992-12-18 18 грудня 1992
4 Про прибутковий податок з доходів громадян, що перевищують 60000 купонів 01992-12-02 2 грудня 1992 4-92 01992-12-18 18 грудня 1992 01993-01-06 6 січня 1993 2 тиж. 6 дн. Декрет «Про прибутковий податок з громадян» [4]
5 Про звільнення суб'єктів господарської діяльності від сплати процентів за кредити та від відповідальності за прострочення їх погашення 01992-12-09 9 грудня 1992 5-92 01992-12-22 22 грудня 1992 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 9 міс. 13 дн.
6 Про оподаткування бартерних (товарообмінних) операцій в галузі зовнішньоекономічної діяльності 01992-12-09 9 грудня 1992 6-92 01992-12-30 30 грудня 1992 01994-01-01 1 січня 1994 1 р. 3 дн. Закон «Про Державний бюджет України на 1994 рік» [5]
7 Про тимчасове припинення індексації грошових доходів населення 01992-12-09 9 грудня 1992 7-92 01992-12-24 24 грудня 1992 01997-01-01 1 січня 1997 4 р. 9 дн.
8 Про управління майном, що є у загальнодержавній власності 01992-12-15 15 грудня 1992 8-92 01992-12-26 26 грудня 1992 02006-10-18 18 жовтня 2006 13 р. 9 міс. 23 дн. Закон «Про управління об'єктами державної власності» [6]
9 Про додаткове регулювання орендних відносин 01992-12-15 15 грудня 1992 9-92 01993-01-15 15 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 8 міс. 20 дн.
10 Про заходи щодо завершення комерціалізації підприємств і організацій державної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг 01992-12-15 15 грудня 1992 10-92 01992-12-26 26 грудня 1992 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 9 міс. 9 дн.
11 Про зміну порядку оплати за користування жилим приміщенням 01992-12-15 15 грудня 1992 11-92 01993-01-01 1 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 9 міс. 4 дн.
12 Про податок на прибуток підприємств і організацій 01992-12-26 26 грудня 1992 12-92 01993-01-06 6 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 8 міс. 29 дн.
13 Про прибутковий податок з громадян 01992-12-26 26 грудня 1992 13-92 01993-01-06 6 січня 1993 02012-01-01 1 січня 2012 18 р. 11 міс. 27 дн. Податковий кодекс України
14 Про податок на добавлену вартість 01992-12-26 26 грудня 1992 14-92 01993-01-06 6 січня 1993 01997-01-07 7 січня 1997 4 р. 5 міс. 26 дн. Закон «Про податок на додану вартість» [7]
15 Про приватизацію земельних ділянок 01992-12-26 26 грудня 1992 15-92 01993-01-15 15 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 8 міс. 20 дн.
16 Про встановлення спеціального режиму експорту окремих видів товарів[9] 01992-12-26 26 грудня 1992 16-92 01993-01-06 6 січня 1993 01997-12-10 10 грудня 1997 4 р. 11 міс. 5 дн.
17 Про зупинення дії пунктів 5 і 46 Програми надзвичайних заходів щодо стабілізації економіки України та виходу її з кризового стану 01992-12-26 26 грудня 1992 17-92 01993-01-11 11 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 8 міс. 24 дн.
18 Про акцизний збір 01992-12-26 26 грудня 1992 18-92 01993-01-11 11 січня 1993 02011-01-01 1 січня 2011 17 р. 11 міс. 22 дн. Податковий кодекс України
19 Про підвищення мінімальних розмірів заробітної плати і пенсії 01992-12-29 29 грудня 1992 19-92 01992-12-31 31 грудня 1992
20 Про укладення договорів оренди приміщень підприємствами й організаціями торгівлі, громадського харчування та сфери послуг 01992-12-29 29 грудня 1992 20-92 01993-01-12 12 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 8 міс. 23 дн.
21 Про порядок обкладення митом предметів, які вивозяться (пересилаються) громадянами за митний кордон України 01992-12-29 29 грудня 1992 21-92 01993-01-19 19 січня 1993 01994-04-13 13 квітня 1994 1 р. 2 міс. 26 дн. Закон «Про порядок обкладення митом предметів, які вивозяться (пересилаються) громадянами за митний кордон України» [8]
22 Про перенесення строку повернення кредиту, наданого підприємствам та організаціям будівельного комплексу для поповнення їхніх оборотних коштів 01992-12-29 29 грудня 1992 22-92 01993-01-12 12 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 8 міс. 23 дн.
23 Про оплату праці 01992-12-31 31 грудня 1992 23-92 01993-01-15 15 січня 1993 01996-09-26 26 вересня 1996 3 р. 8 міс. 12 дн. Закон «Про оплату праці» [9]
24 Про впорядкування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств 01992-12-31 31 грудня 1992 24-92 01993-01-13 13 січня 1993
25 Про державне регулювання виробництва, торгівлі, експорту спирту, напоїв з його використанням і торгівлю тютюновими виробами 01992-12-31 31 грудня 1992 25-92 01993-01-14 14 січня 1993 01996-01-23 23 січня 1996 3 р. 10 дн. Закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» [10]
26 Про перелік майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів основного виробництва, приватизація або передача в оренду яких не допускається 01992-12-31 31 грудня 1992 26-92 01993-01-15 15 січня 1993
27 Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення заощаджень в Ощадному банку України 01993-01-11 11 січня 1993 1-93 01993-01-21 21 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 8 міс. 14 дн.
28 Про порядок обкладення митом предметів, які ввозяться (пересилаються) громадянами в Україну 01993-01-11 11 січня 1993 2-93 01993-02-12 12 лютого 1993 02001-11-23 23 листопада 2001 8 р. 9 міс. 12 дн. Закон «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» [11]
29 Про вивізне (експортне) мито у 1993 році 01993-01-11 11 січня 1993 3-93 01993-01-28 28 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 8 міс. 7 дн.
30 Про Єдиний митний тариф України 01993-01-11 11 січня 1993 4-93 01993-02-13 13 лютого 1993 02012-06-01 1 червня 2012 19 р. 3 міс. 20 дн. Митний кодекс України
31 Про впорядкування використання адміністративних будинків і нежилих приміщень, що перебувають у державній власності 01993-01-11 11 січня 1993 5-93 01993-01-23 23 січня 1993
32 Про квотування і ліцензування експорту товарів (робіт, послуг) 01993-01-12 12 січня 1993 6-93 01993-01-26 26 січня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 8 міс. 9 дн.
33 Про державне мито 01993-01-21 21 січня 1993 7-93 01993-02-11 11 лютого 1993
34 Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів 01993-01-21 21 січня 1993 8-93 01993-02-06 6 лютого 1993 02000-12-21 21 грудня 2000 7 р. 10 міс. 16 дн. Закон «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» [12]
35 Про об'єднання державних підприємств зв'язку 01993-01-21 21 січня 1993 9-93 01993-02-03 3 лютого 1993
36 Про об'єднання підприємств вугільної промисловості 01993-01-21 21 січня 1993 10-93 01993-02-04 4 лютого 1993
37 Про проведення експерименту у сфері господарської діяльності та приватизації на радіоприладному заводі «Оризон» 01993-01-21 21 січня 1993 11-93 01993-02-04 4 лютого 1993
38 Про корпоратизацію державних підприємств (об'єднань) 01993-01-21 21 січня 1993 12-93 Вето накладене Постановою ВР від 03.02.1993 р. № 2973-XII [13]
39 Про тимчасовий порядок визначення переліку підприємств, що займають монопольне становище на ринку 01993-01-21 21 січня 1993 13-93 01993-02-04 4 лютого 1993 01995-04-23 23 квітня 1995 2 р. 2 міс. 20 дн. Закон «Про Антимонопольний комітет України» [14]
40 Про державний контракт і державне замовлення на 1993 рік 01993-01-22 22 січня 1993 14-93 01993-02-09 9 лютого 1993 01999-04-17 17 квітня 1999 6 р. 2 міс. 9 дн. Закон «Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб» [15]
41 Про систему валютного регулювання і валютного контролю 01993-02-19 19 лютого 1993 15-93 01993-03-06 6 березня 1993 Закон «Про валюту і валютні операції» [16]
42 Про тимчасовий порядок використання надходжень в іноземній валюті 01993-02-19 19 лютого 1993 16-93 01993-03-06 6 березня 1993 01997-06-21 21 червня 1997 4 р. 3 міс. 16 дн.
43 Про порядок здійснення розрахунків у іноземній валюті 01993-02-19 19 лютого 1993 17-93 01993-03-06 6 березня 1993 01994-10-05 5 жовтня 1994 1 р. 7 міс. Закон «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» [17]
44 Про забезпечення сільського господарства імпортною продукцією для проведення весняних польових робіт 01993-02-19 19 лютого 1993 18-93 01993-02-20 20 лютого 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 7 міс. 15 дн.
45 Про управління майном, що є у загальнодержавній власності, в будівництві та промисловості будівельних матеріалів 01993-02-19 19 лютого 1993 19-93 01993-02-25 25 лютого 1993
46 Про об'єднання державних підприємств транспорту і дорожнього господарства 01993-03-17 17 березня 1993 20-93 01993-03-30 30 березня 1993
47 Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення заощаджень в установах Укрдержстраху 01993-03-17 17 березня 1993 21-93 01993-03-30 30 березня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 6 міс. 5 дн.
48 Про індексацію оборотних коштів підприємств і організацій творчих спілок України 01993-03-17 17 березня 1993 22-93 01993-04-02 2 квітня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 6 міс. 3 дн.
49 Про довірчі товариства[10] 01993-03-17 17 березня 1993 23-93 01993-04-01 1 квітня 1993
50 Про податок на промисел 01993-03-17 17 березня 1993 24-93 01993-07-01 1 липня 1993 02011-01-01 1 січня 2011 17 р. 6 міс. 1 дн. Податковий кодекс України
51 Про надання державних гарантій щодо іноземних кредитів, які надаються Україні відповідно до міжнародних договорів 01993-03-17 17 березня 1993 25-93 01993-03-31 31 березня 1993
52 Про передачу Університету Києво-Могилянська Академія майна, що перебуває у загальнодержавній власності 01993-03-17 17 березня 1993 26-93 01993-03-30 30 березня 1993
53 Про внесення до Декрету Кабінету Міністрів України «Про оплату праці» змін і доповнень щодо порядку укладання та реєстрації тарифних угод 01993-03-17 17 березня 1993 27-93 01993-03-30 30 березня 1993 01996-09-10 10 вересня 1996 3 р. 5 міс. 12 дн. Закон «Про оплату праці» [18]
54 Про внесення доповнень до декретів Кабінету Міністрів України «Про підвищення мінімальних розмірів заробітної плати і пенсії» та «Про податок на прибуток підприємств і організацій» 01993-03-19 19 березня 1993 28-93 01993-04-01 1 квітня 1993
55 Про доповнення до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» 01993-03-26 26 березня 1993 29-93 01993-04-03 3 квітня 1993 01993-06-17 17 червня 1993 2 міс. 15 дн. Дію зупинено Законом [19]
56 Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення 01993-04-08 8 квітня 1993 30-93 01993-04-20 20 квітня 1993 02011-07-05 5 липня 2011 18 р. 2 міс. 16 дн. Закон «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» [20]
57 Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про впорядкування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств» 01993-04-08 8 квітня 1993 31-93 01993-04-20 20 квітня 1993
58 Про застосування контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг 01993-04-08 8 квітня 1993 32-93 01993-04-20 20 квітня 1993 01995-07-28 28 липня 1995 2 р. 3 міс. 9 дн. Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» [21]
59 Про порядок вилучення та реалізації вантажів, що знаходяться у морських торговельних портах і на припортових залізничних станціях понад установлені терміни 01993-04-08 8 квітня 1993 33-93 01993-04-20 20 квітня 1993
60 Про ставки податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів 01993-04-09 9 квітня 1993 34-93 01993-04-20 20 квітня 1993 01997-03-25 25 березня 1997 3 р. 11 міс. 6 дн. Закон «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» [22]
61 Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 р. N 13-93 «Про тимчасовий порядок визначення переліку підприємств, що займають монопольне становище на ринку» 01993-04-23 23 квітня 1993 35-93 01993-05-05 5 травня 1993 01995-03-02 2 березня 1995 1 р. 9 міс. 26 дн. Закон «Про Антимонопольний комітет України» [23]
62 Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний митний тариф» 01993-04-23 23 квітня 1993 36-93 01993-05-06 6 травня 1993 02012-06-01 1 червня 2012 19 р. 27 дн. Митний кодекс України
63 Про пільги Героям Радянського Союзу і повним Кавалерам ордена Слави 01993-04-23 23 квітня 1993 37-93 01993-05-01 1 травня 1993
64 Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про банки і банківську діяльність» 01993-04-26 26 квітня 1993 38-93 01993-05-18 18 травня 1993 02000-12-07 7 грудня 2000 7 р. 6 міс. 20 дн. Закон «Про банки і банківську діяльність» [24]
65 Про внесення змін і доповнень до Декрету Кабінету Міністрів України «Про оплату праці» 01993-04-26 26 квітня 1993 39-93 01993-05-11 11 травня 1993 01996-09-10 10 вересня 1996 3 р. 4 міс. Закон «Про оплату праці» [25]
66 Про забезпечення єдності вимірювань 01993-04-26 26 квітня 1993 40-93 01993-05-11 11 травня 1993 01998-06-13 13 червня 1998 5 р. 1 міс. 3 дн. Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність» [26]
67 Про об'єднання державних електроенергетичних підприємств 01993-04-29 29 квітня 1993 41-93 01993-05-13 13 травня 1993
68 Про об'єднання державних підприємств нафтової, газової, нафтопереробної промисловості та нафтопродуктозабезпечення 01993-04-29 29 квітня 1993 42-93 01993-05-13 13 травня 1993
69 Про внесення змін і доповнень до деяких декретів Кабінету Міністрів України про податки 01993-04-30 30 квітня 1993 43-93 01993-05-21 21 травня 1993
70 Про сплату дивідендів (частини прибутку) суб'єктами підприємницької діяльності, створеними за участю державних підприємств і організацій 01993-04-30 30 квітня 1993 44-93 01993-05-14 14 травня 1993 01996-01-06 6 січня 1996 2 р. 7 міс. 24 дн.
71 Про впорядкування діяльності комерційних банків, створених за участю державних підприємств 01993-04-30 30 квітня 1993 45-93 01993-05-13 13 травня 1993 01994-04-01 1 квітня 1994 10 міс. 20 дн.
72 Про стандартизацію і сертифікацію 01993-05-10 10 травня 1993 46-93 01993-05-22 22 травня 1993 02018-01-01 1 січня 2018 24 р. 7 міс. 10 дн. Закон «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» [27]
73 Про страхування 01993-05-10 10 травня 1993 47-93 01993-05-27 27 травня 1993 01996-04-11 11 квітня 1996 2 р. 10 міс. 16 дн. Закон «Про страхування» [28]
74 Про порядок використання прибутку державних підприємств, установ і організацій 01993-05-10 10 травня 1993 48-93 01993-05-22 22 травня 1993
75 Про внесення змін до Закону України «Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності» 01993-05-12 12 травня 1993 49-93 01993-05-27 27 травня 1993 02001-01-11 11 січня 2001 7 р. 7 міс. 16 дн. Закон «Про захист економічної конкуренції» [29]
76 Про впорядкування управління майном, що забезпечує діяльність органів законодавчої та виконавчої влади 01993-05-12 12 травня 1993 50-93 01993-05-27 27 травня 1993
77 Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі 01993-05-17 17 травня 1993 51-93 01993-06-03 3 червня 1993 01996-08-07 7 серпня 1996 3 р. 2 міс. 5 дн. Закон «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» [30]
78 Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах 01993-05-17 17 травня 1993 52-93 01993-05-29 29 травня 1993 01995-10-31 31 жовтня 1995 2 р. 5 міс. 3 дн. Закон «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах» [31]
79 Про державний пробірний нагляд 01993-05-17 17 травня 1993 53-93 01993-06-01 1 червня 1993 01997-12-11 11 грудня 1997 4 р. 6 міс. 11 дн. Закон «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» [32]
80 Про лібералізацію зовнішньоекономічної діяльності 01993-05-20 20 травня 1993 54-93 01993-06-05 5 червня 1993 02012-06-01 1 червня 2012 18 р. 11 міс. 28 дн. Митний кодекс України
81 Про режим іноземного інвестування 01993-05-20 20 травня 1993 55-93 01993-06-05 5 червня 1993 02000-02-17 17 лютого 2000 6 р. 8 міс. 13 дн. Закон «Про усунення дискримінації в оподаткуванні суб'єктів підприємницької діяльності, створених з використанням майна та коштів вітчизняного походження» [33]
82 Про місцеві податки і збори 01993-05-20 20 травня 1993 56-93 01993-06-05 5 червня 1993 02011-01-01 1 січня 2011 17 р. 6 міс. 28 дн. Податковий кодекс України
83 Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду 01993-05-20 20 травня 1993 57-93 01993-06-08 8 червня 1993 02006-10-04 4 жовтня 2006 13 р. 3 міс. 27 дн.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Основні напрями економічної політики України в умовах незалежності: Верховна Рада України, від 25.10.1991
  2. Про Основи національної економічної політики України: Верховна Рада України; Постанова від 24.03.1992 № 2226-XII
  3. Економічна історія: Лекції (Н. О. Тимочко, О. А. Пучко, Л. М. Рудомьоткіна та ін.) — К.: КНЕУ, 2000. — Тема 15. Економіка незалежної України в 90-ті роки ХХ століття
  4. Про тимчасове делегування Кабінету Міністрів України повноважень видавати декрети в сфері законодавчого регулювання: Верховна Рада України; Закон від 18.11.1992 № 2796-XII
  5. Конституція (Основний Закон) Української Радянської Соціалістичної Республіки: Верховна Рада УРСР; Конституція, Закон від 20.04.1978 № 888-IX
  6. ЗАКОНОДАВСТВО: ПОНЯТТЯ ТА ЕЛЕМЕНТИ / Інститут громадянського суспільства
  7. Луканов Ю. В. Третій Президент (Політичний портрет Леоніда Кучми). — К.: Такі справи, 1996. — С. 42-60
  8. Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України: Верховна Рада України; Закон від 14.09.2006 № 139-V
  9. Для вивчення наслідків дії декретів щодо встановлення спеціального режиму експорту деяких видів товарів була створена ТСК під керівництвом С. Кіяшка (1996). Див.: [1]
  10. Ю. Луканов стверджує зі слів С. Драгомарецького, що текст Декрету «Про довірчі товариства» було сфальсифіковано. Цей Декрет є одним з найбільш скандальних та одіозних: завдяки йому численні довірчі товариства заборгували громадянам України більше 28 трильйонів крб., а їхні керівники зникали у невідомому напрямку [2].

Джерела[ред. | ред. код]