День Незалежності Польщі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Святкування Дня Незалежності у Варшаві (2006)
Квіти біля меморіалу Юзефа Пілсудського в День Незалежності
Діти, які беруть участь в урочистостях з нагоди Дня Незалежності (Гданськ, 2010)

День незалежності Польщі (пол. Narodowe Święto Niepodległości) — національне свято Польщі, відзначається щорічно 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від панування Росії, Німецької імперії та Австро-Угорської імперії в 1918 році.

Свято припадає на день завершення Першої світової війни (11 листопада 1918 року).

11 листопада 1918 року головою держави став маршал Польщі Юзеф Пілсудський та було сформовано перший демократичний уряд Польщі.

У вересні 1939 року, на початку Другої світової війни, Польська республіка зазнала поділу між нацистською Німеччиною (початок окупації — 1 вересня) та СРСР (початок окупації — 17 вересня). Після закінчення війни День незалежності офіційно не відзначався до 1989 року, коли у Польщі відбулися перші демократичні вибори.

День незалежності — загальнодержавний вихідний день, який супроводжується підняттям прапорів, виступом президента країни, військовим парадом в центрі Варшави.

Марші[ред. | ред. код]

Починаючи з 2008 року, щороку 11 листопада у Варшаві відбудвається «Марш незалежності» з ініціативи націоналістичних асоціацій, таких як «Національно-радикальний табір» і «Польська молодь». У 2010 році на марші налічувалося близько 3000 чоловік, в 2011 році — більше 20,000 (згідно зі статистикою поліції). У 2013 організатори стверджували, що кількість учасників досягла 100,000[1] Серед учасників маршу — ветерани війни, політики, професійні спортсмени, вчені, академіки і навіть католицьке духовенство.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]