Прапор Польщі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор Польщі
Прапор Польщі
Використання
FIAV 111000.svg FIAV normal.svg
Пропорції 5:8
Затверджений 1 серпня 1919
Кольори
Білий
Червоний
Тип Державний
Приналежність Польща

Commons-logo.svg Прапор Польщі у Вікісховищі

Прапор Польщі — офіційний прапор Республіки Польща. Являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 5:8, розділене на дві рівні горизонтальні половини: верхня — білого, а нижня — червоного кольору.

Історія[ред.ред. код]

Національний прапор був формально затверджений польським Сеймом 7 лютого 1831 року. Червоно-білі прапори та стрічки використовувалися як символи національних повстань XIX століття. Після відновлення незалежності Польщі 1918 року червоно-білий прапор був офіційно затверджений Сеймом 1 серпня 1919 року як національний і відтоді не змінювався.

Кольори польського прапора є відображенням державного герба. Білий колір на прапорі символізує білого орла, червоний колір уособлює фон герба. У геральдиці білий колір (срібло) позначає моральні, духовні цінності та бездоганну чистоту; червоний колір є символом вогню, мужності і відваги. Державний герб Польщі зображений у вигляді фігурного щита, на червоному тлі якого розташована біла орлиця короля Пяста. Переказ свідчить, що король Пяст був легендарним селянським королем древніх полянських племен. Він був простим хліборобом. Народ обрав його королем, і він поклав початок історичної династії П'ястів, яка у якості свого герба мала зображення білого орла. Таким чином, герб Польщі, поряд з провідними прагненнями польського народу, поєднує і його давні традиції. У даному випадку орел на гербі виступає символом давніх народних традицій. Герб без корони був прийнятий в 1955 році, а в 1990 році білому орлу була повернута корона.

Схожі прапори[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Прапор Польщі Це незавершена стаття про Польщу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.