Дератизаційні роботи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дератизаці́йні робо́ти — це комплекс санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та протиепідемічних заходів, які включають роботи з винищування та захисту від синантропних гризунів (у тому числі носіїв та розповсюджувачів інфекційних хвороб людини і тварин) у будівлях і спорудах населених пунктів, на транспорті та в довкіллі.

Державний класифікатор продукції та послуг ДК 016-2010 не містить визначення "дератизаційні роботи"[ред. | ред. код]

Робота та послуга визначення

Робота — це діяльність людини , спрямована на створення матеріальних благ , у процесі якої вихідні матеріали набувають новий стан або добуваються . Так , різьба по дереву дає можливість створювати дошки , бруси і меблі. Обробка продуктів харчування перетворює їх на страви та кулінарні шедеври . Таким чином , робота — це фактор виробництва , спрямований на задоволення матеріальних потреб і потреб людини. Синонімом є слово "праця" , яке ємко виражає даний феномен .

Послуга — це цілеспрямована дія , спрямоване на задоволення нематеріальних потреб споживача . Воно завжди відбувається в інтересах третьої особи на підставі домовленості . Не можна надати послугу самому собі: це суперечить самій суті поняття . Сюди ж відноситься і короткочасне користування чужими предметами без передачі права власності .

Головна відмінність між даними поняттями — це їх вираження , що зафіксовано в законодавстві. Робота — завжди матеріальна: виробництво будівельних матеріалів , хліба , комп’ютерів. Послуга — навпаки, може бути нематеріальній : лікування зубів , психологічна допомога , солярій. Це формує і ставлення до різних категорій . Так , за результатами виконання робіт складається акт , в якому фіксуються основні положення ( кількість встановлених вікон , демонтованих рам і т.д.).

Якщо ми говоримо про послуги , то тут справа виглядає інакше . Складається той же акт про надання послуги , проте мова про матеріальному вираженні результату вже не йде. Його можна сформулювати лише умоглядно . У той же час , різниця між поняттями залежить ще й від того , з чийого боку подивитися на процес.

Джерела[ред. | ред. код]