Динамічне виділення пам'яті
Було запропоновано об'єднати цю статтю або розділ з Керування пам'яттю, але, можливо, це варто додатково обговорити. Пропозиція з липня 2024. |
У комп'ютерній науці, динамічне виділення пам'яті (також відоме як виділення пам'яті на основі купи) є розподілом пам'яті для її використання у комп'ютерній програмі під час виконання цієї програми. Це також може розглядатися як спосіб поширення власності на обмежені ресурси пам'яті між багатьма частинами даних і коду.
Динамічно виділена пам'ять існує, поки її явно не звільнив програміст або збиральник сміття. Це відрізняється від статичного розподілу пам'яті, яка має фіксовану тривалість. Кажуть, що об'єкт, щоб виділяються має динамічний час життя.
Завдання виконання запиту розподілу полягає в знаходженні блока невикористаної пам'яті достатнього розміру.
Проблеми при виконанні запиту розподілу:
- Внутрішня і зовнішня фрагментації;
- Зменшення фрагментації потребує особливої уваги, що робить реалізацію складнішою;
- Виділення метаданих може збільшити кількість (окремих) малих виділень;
- Формування блоків (Chunking) намагається зменшити цей ефект.
Як правило, пам'ять виділяється з великого резерву невикористаних областей пам'яті, званої купою. Оскільки точне місце розташування виділених областей не відомо заздалегідь, то доступ до пам'яті є непрямим, як правило, через вказівники. Точний алгоритм, який використовується для організації з виділенням і звільненням областей пам'яті ховається за абстрактним інтерфейсом і може використовуватися будь-яким з методів.
Це незавершена стаття про операційні системи. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття про програмування. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Ця стаття не містить посилань на джерела. (лютий 2018) |