Додаток (програма)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Додаток (англ. add-on) в програмуванні — це клас відносно невеликих програм, що доповнюють і розширюють можливості основного застосунку (англ. application) або ж міняють його зовнішній вигляд. Ці програми використовують дозволений і окремо специфікований програмний інтерфейс основного застосунку і мають смисл тільки в межах основного застосунку.

Виробники програмного забезпечення називають ці продукти по різному: англ. add-on (доповнення), plug-in (вставка), англ. extension (розширення), іноді англ. module (модуль). Хоча деякі розробники навіть будують внутрішні ієрархії з цих понять, в цілому індустрія не виробила стандартних визначень для них, і їхнє використання визначається в рамках кожної компанії чи спільноти розробників.

Як правило розробники зацікавлені в створенні системи додатків до своїх провідних продуктів. Додатки не тільки забезпечують гнучку систему налаштування і розширення під потреби користувача — така архітектура підключених модулів допомагає залучити до розробки численних незалежних розробників, які пропонують свої розробки на платній чи безоплатній основі.

Прикладами можуть служити додатки Mozilla, додаткові модулі Eclipse, розширення Microsoft Visual Studio чи додатки Microsoft Flight Simulator.

Див. також[ред.ред. код]