Дренування (медицина)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дренування підшікірного простору шиї.

Дренува́ння — один із методів лікування та діагностики в медицині, що передбачає виведення з природних чи патологічних порожнин тіла людини різного вмісту, із використанням хірургічного інструментарію, медичного обладнання та матеріалів, фармакологічних препаратів.

Види[ред. | ред. код]

Розрізняють активне та пасивне дренування.

Активне дренування — здійснюється медичними приладами та пристроями, які створюють негативний тиск, тим самим дренують («відсмоктують») рідини чи гази з порожнин, можуть використовуватись для створення ємкостей, з негативним тиском, які відсмоктують раневий вміст і не прив'язують хворого до обладнання.

Пасивне дренування відбувається під дією: земного тяжіння, гіперосомолярних медикаментів, гідрофільності перев'язувального матеріалу, різних рухів пацієнта (створюється додатковий тиск в порожнинах, що призводить до витікання чи виходу вмісту з порожнини).

Загалом для дренування необхідний дренаж або система дренажів. У гнійній хірургії, як дренаж застосовують синтетичні трубки різного діаметру, гумові смужки, марлеві турунди, ватно-марлеві тампони і т. ін..

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  1. Скрипниченко Д. Ф. Хірургія: Підручник. — 4-е вид., випр. і доповн. — Київ: Вища шк., 1992. — 581 с.:іл. ISBN 5-11-003837-6(С.113-121)

Посилання[ред. | ред. код]