Дрімлюга юкатанський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрімлюга юкатанський
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Дрімлюгоподібні (Caprimulgiformes)
Родина: Дрімлюгові (Caprimulgidae)
Рід: Antrostomus
Вид: Дрімлюга юкатанський
Antrostomus badius
Bangs & Peck, 1908
Ареал виду     Проживання впродовж року     Зимування
Ареал виду     Проживання впродовж року     Зимування
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Caprimulgus badius
Посилання
Вікісховище: Antrostomus badius
Віківиди: Antrostomus badius
ITIS: 555554
МСОП: 22689795

Дрімлюга юкатанський[2] (Antrostomus badius) — вид дрімлюгоподібних птахів родини дрімлюгових (Caprimulgidae)[3]. Мешкає на півострові Юкатан.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина птаха становить 24-25,5 см. Верхня частина тіла сірувато-коричнева, тім'я поцятковане чорнувато-бурими і сірувато-бурими плямками, спина і надхвістя поцятковані охристими плямками і широкими чорнувато-бурими смугами. На потилиці і з боків шиї є широкий охристий "комір". Хвіст коричневий, слабо поцяткований рудувато-коричневими смужками. Три крайні пера стернових пер на кінці у самців білі, у самиць охристі, центральна пара на кінці має сірувато-коричневі плями. Крила коричневі або сірувато-коричневі, поцятковані охїристими плямками і смужками. Обличчя рудувате, поцятковане чорнувато-бурими плямками. Підборіддя і горло темно-коричневі, поцятковані коричневими смугами, на горлі вузька біла смуга. Груди коричневі, поцятковані охристими плямками, живіт і боки чорнувато-бурі, поцятковані коричневими плямами і смужками і білими плямками.

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Юкатанські дрімлюги гніздяться на півострові Юкатан та на сусідньому острові Косумель. Взимку частина популяції мігрує на північний схід, до Белізу, карибського узбережжя Гватемали і північно-західного Гондурасу, бродячі птахи спостерігалися в Нікарагуа. Юкатанські дрімлюги живуть на узліссях сухих тропічних лісів та в сухих чагарникових заростях. Живляться комахами, яких ловлять в польоті. Ведуть нічний спосіб життя. Живляться комахами, яких ловлять в польоті. Відкладають яйця просто на землю. В кладці 2 яйця.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Antrostomus badius. Архів оригіналу за 19 жовтня 2021. Процитовано 6 травня 2022.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Nightjars, Oilbird, potoos, frogmouths. IOC World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 7 квітня 2022. Процитовано 06 травня 2022.