Екіпіровка футболістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Збірна Аргентини у своїй формі. Рік 1964.

У футбольних правилах Правило 4: Екіпіровка гравців визначає, в якій екіпіровці гравці можуть виходити на поле.[джерело?]

Обов'язкові елементи екіпіровки[ред. | ред. код]

Щитки повинні бути повністю закриті гетрами. Вони повинні бути виготовлені з відповідного матеріалу (пластмаса, гума) і повинні забезпечувати достатній ступінь захисту.

Екіпіровка воротаря повинна відрізнятися від форми польових гравців та суддів.

Додаткова екіпіровка[ред. | ред. код]

Дозволяється додаткова екіпіровка за умови, що вона безпечна для самого гравця і для решти: пов'язки, налокітники, наколінники. Воротарі майже завжди носять рукавички (хоча немає правил, які забороняють робити це польовим гравцям). Дозволено носити окуляри для коректування зору і захисту від сонця або прожекторів (за умови, що вони не впадуть і нікого не ранять).

Заборонена екіпіровка[ред. | ред. код]

Гравці не можуть надягати ніякої екіпіровки, яка може бути небезпечною для них, або для інших гравців (включаючи ювелірні вироби).

Ювелірні вироби і годинник безумовно заборонені. Заклеювання ювелірних виробів липкою стрічкою вважається недостатнім заходом безпеки. Також заборонені шкіряні і гумові ремені і стрічки.

Заборонено показувати заховані під футболкою гасла або рекламу. За це на гравця накладається штраф організатором змагання.

Покарання за порушення[ред. | ред. код]

Гру зупиняти не обов'язково. Як тільки м'яч опиняється поза грою, гравець виходить з поля і поправляє екіпіровку. Як тільки м'яч знову опиняється поза грою, суддя перевіряє екіпіровку і дозволяє (або не дозволяє) вийти на поле. Якщо гравець виходить на поле без дозволу судді, йому показується жовта картка.

Після винесення попередження гра поновлюється вільним ударом на користь протилежної команди.

Запасні гравці[ред. | ред. код]

Перевірка правильності екіпіровки гравців, що виходять на заміну, входить в обов'язки резервного арбітра. Запасні гравці, що не беруть участь в матчі, повинні знаходитися в тренувальній формі, що відрізняється від футболістів в полі.

Суддівський склад[ред. | ред. код]

Головний суддя, його помічники і резервний суддя надягають екіпіровку, що відрізняє їх за кольором від гравців обох команд. Зазвичай використовуються чорний або жовтий кольори. Футболка головного судді має кишеню, для блокнота і карток.

Див. також[ред. | ред. код]