Електронна книга (пристрій)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
IFA 2010 Internationale Funkausstellung Berlin 79.JPG

Електронна книга (цифрова книга, англ. Digital book; E-book reader) — загальна назва групи вузькоспеціалізованих компактних планшетних комп'ютерних пристроїв, призначених для відображення текстової та графічної інформації, представленої в електронному вигляді, наприклад, електронних книжок.

Основною відмінністю цієї групи комп'ютерних пристроїв від КПК, планшетних ПК або субноутбуків є обмежена функціональність та істотно довший час автономної роботи. Це досягається використанням технології E-ink (так званого «електронного паперу»). Дисплей, виконаний за цією технологією, відображає лише кілька відтінків сірого кольору, але при цьому відбиває світло (сам не світиться) і споживає енергію тільки для формування зображення (перегортання сторінки).

Електронні книжки належать до різновиду планшетних комп'ютерів. Їхня поява зумовлена розвитком і спеціалізацією планшетних комп'ютерів взагалі. Деякі сучасні пристрої обладнані сенсорним екраном, мають розширений набір функцій і дозволяють не тільки читати, але й редагувати текст.

Див. також[ред.ред. код]