Xerox

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Xerox Corporation
Тип Публічна компанія
Лістинг на біржі NYSEXRX
Заснування 18 квітня 1906
Засновник(и) Джозеф Вілсон
Честер Карлсон
Штаб-квартира Норволк, Коннектикут, США
Ключові особи Урсула Бернс (голова)
Джеф Джейкобсон (CEO)
Галузь машинобудування, інформаційні технології
Продукція офісна техніка, комп'ютерна техніка, побутова техніка
Виторг US$10.77 млрд (2016)[1]
Операційний прибуток US$768 млн (2016)[1]
Чистий прибуток US$616 млн.[1]
Активи US$18,14 млрд (2016)[1]
Власний капітал US$5.01 млрд (2016)[1]
Співробітники 131 800
Дочірні компанії Affiliated Computer Services[d], Xerox India[d], PARC, Xerox (France)[d] і Xerox (Canada)[d]
Сайт xerox.com

Xerox Corporation ( [zɪərɒks]  ; NYSEXRX XRX ) — американська корпорація, один зі світових лідерів в області технологій друку і управління документами, піонер масового випуску копіювальних апаратів.

Штаб-квартира компанії розташована в місті Норуак, штат Коннектикут, але більшість співробітників продовжує перебувати в місті Рочестер (Нью-Йорк), де фірма була заснована в 1906 році.

Головним виконавчим директором до 31 грудня 201 року була Урсула Бернс (англ. Ursula Burns).[2] З 1 січня 2017 року цю посаду обіймає Джеф Джейкобсон (англ. Jeff Jacobson). Перестановка відбулась після виділення в окрему компанію Conduent підрозділу з управління бізнес-процесами.

Історія[ред.ред. код]

Корпорація Xerox була заснована в місті Рочестер (штат Нью-Йорк) в США в 1906 році під назвою Haloid Company і спочатку займалася виробництвом фотопаперу. У 1958 році компанія була перейменована в Haloid Xerox, а в 1961 році — у Xerox Corporation.

У 1947 році вона придбала патент копіювального пристрою, винайденого Честером Карлсоном. Копіювання документів отримало назву Xerography (зірографія) або ксерокопіювання — вираз, усталений в українській мові (від грец. «сухий» і «написання»), а сам пристрій Карлсон запропонував назвати xerox (зірокс). Перший копір — Model A — був випущений в 1949 році. У 1959 році випущений перший автоматичний офісний копір Xerox 914, який дозволяв копіювати документи на звичайний папір. Пристрій був настільки популярним, що в 1961 році прибуток компанії склав близько 60 млн доларів, а до кінця 1965 року — більше 500 млн.

У 2004 році в Xerox прийняли новий корпоративний логотип — XEROX ®, який замінив логотип «The Document Company — Xerox» і «цифровий» логотип X — маркетинговий знак, прийнятий в 1994 році.

8 січня 2008 року компанія вперше за 40 років змінила свій графічний логотип, на якому з'явилася червона куля з малою буквою X.

Злиття та поглинання[ред.ред. код]

У вересні 2009 року Xerox оголосила про придбання американської IT-компанії Affiliated Computer Services (ACS) з оборотом понад 6 млрд дол на рік. Сума угоди склала 6,4 млрд дол[3]

Власники та керівництво[ред.ред. код]

Основні власники акцій компанії — інституційні інвестори (87,2%), найбільші з яких Dodge & Cox (9,6%), Neuberger Berman (8,2%), State Street Global Advisors (7,5%), BlackRock Investment Management (5%).[3]

Діяльність[ред.ред. код]

В даний час Xerox Corporation працює більш ніж в 160 країнах світу, випускаючи понад 200 найменувань продукції. Попри те, що назва компанії є майже синонімом копіювального автомата, крім копірів і витратних матеріалів до них Xerox випускає принтери, контролери друку, сканери, а також папір та матеріали для друку і програмне забезпечення.

Xerox в СРСР[ред.ред. код]

Корпорація Xerox була піонером на радянському ринку копіювальних апаратів: у 1968 році пройшла перша виставка, в 1974 році відкрито представництво в Москві. У результаті до цього дня в розмовній мові всі копіювальні апарати (незалежно від виробника) часто називають ксероксами, а фотокопії, отримані на таких апаратах — ксерокопіями, або також ксероксами. Також у просторіччі можна зустріти похідне дієслово: ксерити (недок.), відксерити (док.), а також віддієслівний прикметник: відксерений.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Ім'я компанії в українській мові стало загальним, і в результаті часто ксероксом називають копіювальний пристрій взагалі.
  • Ксерокс — це транслітерація назви Xerox, насправді ж транскрипція назви корпорації — [ziːrɒks] («Зірокс»).
  • Свого часу у Xerox працювали Роберт Кіосакі, а також Ховард Шульц (засновник Starbucks). Сьогодні вони мільярдери.

Див. також[ред.ред. код]

Conduent

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Компанії США Це незавершена стаття про компанію або підприємство США.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.