Xerox

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Xerox Corporation
Тип Публічна компанія
Заснування 1906
Штаб-квартира США : Норуак, Коннектикут і Рочестер (Нью-Йорк)
Галузь Машинобудування, Інформаційні технології
Продукція Офісна техніка, комп'ютерна техніка, побутова техніка
Дочірні компанії Affiliated Computer Services[d], Xerox India[d] і PARC
Сайт xerox.com

Xerox Corporation ( [zɪərɒks]  ; NYSEXRX XRX ) — американська корпорація, один зі світових лідерів в області технологій друку і управління документами, піонер масового випуску копіювальних апаратів.

Штаб-квартира компанії розташована в місті Норуак, штат Коннектикут, але більшість співробітників продовжує перебувати в місті Рочестер (Нью-Йорк), де фірма була заснована в 1906 році.

Голова ради директорів — Енн Малкей (Anne Mulcahy). Головний виконавчий директор — Урсула Бернс (Ursula Burns).[1]

Історія[ред.ред. код]

Корпорація Xerox була заснована в місті Рочестер (штат Нью-Йорк) в США в 1906 році під назвою Haloid Company і спочатку займалася виробництвом фотопаперу. У 1958 році компанія була перейменована в Haloid Xerox, а в 1961 році — у Xerox Corporation.

У 1947 році вона придбала патент копіювального пристрою, винайденого Честером Карлсоном. Копіювання документів отримало назву Xerography (зірографія) або ксерокопіювання — вираз, усталений в українській мові (від грец. «Сухої» і «написання»), а сам пристрій Карлсон запропонував назвати xerox (зірокс). Перший копір — Model A — був випущений в 1949 році. У 1959 році випущений перший автоматичний офісний копір Xerox 914, який дозволяв копіювати документи на звичайний папір. Пристрій був настільки популярним, що в 1961 році прибуток компанії склав близько 60 млн доларів, а до кінця 1965 року — більше 500 млн.

У 2004 році в Xerox прийняли новий корпоративний логотип — XEROX ®, який замінив логотип «The Document Company — Xerox» і «цифровий» логотип X — маркетинговий знак, прийнятий в 1994 році.

8 січня 2008 року компанія вперше за 40 років змінила свій графічний логотип, на якому з'явилася червона куля з малою буквою X.

Злиття та поглинання[ред.ред. код]

У вересні 2009 року Xerox оголосила про придбання американської IT-компанії Affiliated Computer Services (ACS) з оборотом понад 6 млрд дол на рік. Сума угоди склала 6,4 млрд дол[2]

Власники та керівництво[ред.ред. код]

Основні власники акцій компанії — інституційні інвестори (87,2%), найбільші з яких Dodge & Cox (9,6%), Neuberger Berman (8,2%), State Street Global Advisors (7,5%), BlackRock Investment Management (5%).[2]

Голова ради директорів — Енн Малкей, головний керуючий — Урсула Бернс.

Діяльність[ред.ред. код]

В даний час Xerox Corporation працює більш ніж в 160 країнах світу, випускаючи понад 200 найменувань продукції. Попри те, що назва компанії є майже синонімом копіювального автомата, крім копірів і витратних матеріалів до них Xerox випускає принтери, контролери друку, сканери, а також папір та матеріали для друку і програмне забезпечення.

Чисельність персоналу компанії — 57 тис. чоловік (2009 рік). Виручка за 2008 рік — 17,6 млрд дол, чистий прибуток — 230 млн дол[2]

Xerox в СРСР[ред.ред. код]

Корпорація Xerox була піонером на радянському ринку копіювальних апаратів: у 1968 році пройшла перша виставка, в 1974 році відкрито представництво в Москві. У результаті до цього дня в розмовній мові всі копіювальні апарати (незалежно від виробника) часто називають ксероксами, а фотокопії, отримані на таких апаратах — ксерокопіями, або також ксероксами. Також у просторіччі можна зустріти похідне дієслово: ксерити ( несов .), відксерити ( сов .), а також віддієслівний прикметник: відксеренний.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Ім'я компанії в українській мові стало загальним, і в результаті часто ксероксом називають копіювальний пристрій взагалі.
  • Ксерокс — це транслітерація назви Xerox, насправді ж транскрипція назви корпорації — [ziːrɒks] («Зірокс»).
  • Свого часу у Xerox працювали Роберт Кіосакі, а також Ховард Шульц (засновник Starbucks). Сьогодні вони мільярдери.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Головним виконавчим директором Xerox стане Урсула Бернс / / Бізнес CNews-СПб, 25 вересня 2009
  2. а б в Кевін Кінгсбері . Xerox витратить $ 6,4 млрд // Відомості № 183 (2453), 29 вересня 2009

Посилання[ред.ред. код]


Компанії США Це незавершена стаття про компанію або підприємство США.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.