Xerox

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Xerox Corporation
Тип Публічна компанія
Форма власності акціонерне товариство
Галузь машинобудування, інформаційні технології
Лістинг на біржі NYSEXRX
Засновано 18 квітня 1906
Засновник(и) Джозеф Вілсон
Честер Карлсон
Штаб-квартира Норволк, Коннектикут, США
Ключові особи Урсула Бернс (голова)
Джеф Джейкобсон (CEO)
Продукція офісна техніка, комп'ютерна техніка, побутова техніка
Виторг US$10.77 млрд (2016)[2]
Операційний прибуток (EBIT) US$768 млн (2016)[2]
Чистий прибуток US$616 млн.[2]
Активи US$18,14 млрд (2016)[2]
Власний капітал US$5.01 млрд (2016)[2]
Співробітники 131 800
Дочірні компанії
 • Affiliated Computer Services, Xerox Indiad, PARC, Xerox (France)d, Xerox (Canada)d і Rank Xeroxd
 • Член Wi-Fi Alliance[3]
  xerox.com
  Нагороди
  CMNS: Xerox у Вікісховищі

  Xerox Corporation ( [zɪərɒks]  ; NYSEXRX XRX ) — американська корпорація, один зі світових лідерів в області технологій друку і управління документами, піонер масового випуску копіювальних апаратів.

  Штаб-квартира компанії розташована в місті Норуак, штат Коннектикут, але більшість співробітників продовжує перебувати в місті Рочестер (Нью-Йорк), де фірма була заснована в 1906 році.

  Головним виконавчим директором до 31 грудня 2016 року була Урсула Бернс (англ. Ursula Burns).[4] З 1 січня 2017 року цю посаду обіймає Джеф Джейкобсон (англ. Jeff Jacobson). Перестановка відбулась після виділення в окрему компанію Conduent підрозділу з управління бізнес-процесами.

  Історія[ред. | ред. код]

  Корпорація Xerox була заснована в місті Рочестер (штат Нью-Йорк) в США в 1906 році під назвою Haloid Company і спочатку займалася виробництвом фотопаперу. У 1958 році компанія була перейменована в Haloid Xerox, а в 1961 році — у Xerox Corporation.

  У 1947 році вона придбала патент копіювального пристрою, винайденого Честером Карлсоном. Копіювання документів отримало назву Xerography (зірографія) або ксерокопіювання — вираз, усталений в українській мові (від грец. «сухий» і «написання»), а сам пристрій Карлсон запропонував назвати xerox (зірокс). Перший копір — Model A — був випущений в 1949 році. У 1959 році випущений перший автоматичний офісний копір Xerox 914, який дозволяв копіювати документи на звичайний папір. Пристрій був настільки популярним, що в 1961 році прибуток компанії склав близько 60 млн доларів, а до кінця 1965 року — понад 500 млн.

  У 2004 році в Xerox прийняли новий корпоративний логотип — XEROX ®, який замінив логотип «The Document Company — Xerox» і «цифровий» логотип X — маркетинговий знак, прийнятий в 1994 році.

  8 січня 2008 року компанія вперше за 40 років змінила свій графічний логотип, на якому з'явилася червона куля з малою буквою X.

  Злиття та поглинання[ред. | ред. код]

  У вересні 2009 року Xerox оголосила про придбання американської IT-компанії Affiliated Computer Services (ACS) з оборотом понад 6 млрд дол на рік. Сума угоди склала 6,4 млрд дол[5]

  Власники та керівництво[ред. | ред. код]

  Основні власники акцій компанії — інституційні інвестори (87,2%), найбільші з яких Dodge & Cox (9,6%), Neuberger Berman (8,2%), State Street Global Advisors (7,5%), BlackRock Investment Management (5%).[5]

  Діяльність[ред. | ред. код]

  Нині Xerox Corporation працює більш ніж в 160 країнах світу, випускаючи понад 200 найменувань продукції. Попри те, що назва компанії є майже синонімом копіювального автомата, крім копірів і витратних матеріалів до них Xerox випускає принтери, контролери друку, сканери, а також папір та матеріали для друку і програмне забезпечення.

  Xerox в СРСР[ред. | ред. код]

  Корпорація Xerox була піонером на радянському ринку копіювальних апаратів: у 1968 році пройшла перша виставка, в 1974 році відкрито представництво в Москві. У результаті до цього дня в розмовній мові всі копіювальні апарати (незалежно від виробника) часто називають ксероксами, а фотокопії, отримані на таких апаратах — ксерокопіями, або також ксероксами. Також у просторіччі можна зустріти похідне дієслово: ксерити (недок.), відксерити (док.), а також віддієслівний прикметник: відксерений.

  Цікаві факти[ред. | ред. код]

  Див. також[ред. | ред. код]

  Conduent

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]