Ельміра Сулейманова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ельміра Сулейманова
Сулейманова 1076.jpg
 
Освіта: Бакинський державний університет
Науковий ступінь: доктор хімічних наук
Народження: 17 липня 1937(1937-07-17) (82 роки)
Баку, Азербайджанська РСР, СРСР
Громадянство: Азербайджан
Нагороди:
орден «Знак Пошани» медаль «Ветеран праці»

Медіафайли у Вікісховищі?

Сулейманова Ельміра Теймур кизи (азерб. Elmira Teymur qızı Süleymanova) (нар.. 17 липня 1937 року в Баку, Азербайджанської РСР) — перший омбудсмен Азербайджану (з 2002 року), азербайджанський науковець.

Освіта[ред. | ред. код]

У 1959 році Ельміра Сулейманова закінчила Азербайджанський державний університет.

Кар'єра[ред. | ред. код]

З 1959 року Ельміра Сулейманова приступила до роботи в Інституті Нафтохімічних процесів Академії Наук Азербайджану на посаді завідуючої лабораторією. У 1980 році Ельміра Сулейманова отримує науковий ступінь доктора хімічних наук, а в 1982 році стає професором. У 1997 році вона була обрана членом Нью-Йоркської академії наук. Ельміра Сулейманова — авторка 210 наукових робіт в галузі нафтохімії.

З 1980-х років Ельміра Сулейманова почала брати активну участь у жіночому русі. У 1994 році вона заснувала науково-практичний центр «Жінка та розвиток». Ця організація має консультативний статус при економічній і соціальній раді ООН. Центр координує свою діяльність з різними структурами ООН. У 1998 році Американський Рочестерський Університет визнав Ельміру Сулейманову однією з «100 жінок героїнь світу» у сфері захисту прав жінок. Неодноразово брала участь на спеціальних сесіях Генеральної асамблеї ООН і виступала з доповідями на тему прав людини. Також Ельміра Сулейманова є засновником дитячої миротворчої мережі «Від дитини до дитини». За ініціативи та участі Ельміри Сулейманової в 2001 році був організований перший в Азербайджані ресурсний центр для літніх жінок.

Омбудсмен[ред. | ред. код]

2 липня 2002 року Ельміра Сулейманова була обрана першим омбудсменом Азербайджану. У березні 2010 року була переобрана на другий термін.

У 2003 році була прийнята до складу Міжнародного інституту омбудсменів, а також Європейського інституту омбудсменів.

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]