Медаль «Ветеран праці»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль «Ветеран праці»
Медаль «Ветеран труда»
VeteranLaborRibbon.png
VeteranOfLabourMedal3.jpg
Країна Flag of the Soviet Union (1924–1955).svg СРСР
Тип Медаль
Кому вручається трудівникам народного господарства СРСР
Підстава за баготорічну працю в народному господарстві, галузі науки, культури, народної освіти, охорони здоров'я, державних установах та громадських організаціях
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 34 мм, томпак
Засновано: 18 січня 1974
Нагороджено: 39 197 100
Список нагороджених
Категорія:Нагороджені медаллю «Ветеран праці» (818)
Черговість
Старша нагорода RibbonLabourDuringWar.png Медаль «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.»
Молодша нагорода MilitaryVeteranRibbon.png Медаль «Ветеран Збройних сил СРСР»

CMNS: Медаль «Ветеран праці» у Вікісховищі

Меда́ль «Ветера́н пра́ці»  — медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 18 січня 1974 року. Автор медалі — художник Поманський.

Опис[ред. | ред. код]

Медаль «Ветеран праці» має форму правильного круга діаметром 34 мм, виготовлена з томпака.

На лицьовому боці медалі на тлі променів, що розходяться, розміщений випуклий напис «СССР» (укр. СРСР), рельєфне зображення лаврової гілки, серпа і молота. У нижній частині по колу — напис «ВЕТЕРАН ТРУДА» (укр. Ветеран праці), нанесений по контурному зображенню стрічки. Лицьовий бік медалі оксидований.

На зворотному боці на світлому матовому тлі — рельєфний напис у чотири рядки «ЗА ДОЛГОЛЕТНИЙ ДОБРОСОВЕСТНЫЙ ТРУД» (укр. За довголітню сумлінну працю).

Медаль «Ветеран праці» за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою шириною 24 мм. Стрічка складається з подовжніх смужок: темно-сірого кольору завширшки 7 мм, світло-сірого завширшки 8 мм, трьома вузькими червоного кольору на білому тлі. По краях стрічки — вузькі білі смужки.

Нагородження медаллю[ред. | ред. код]

Медаллю «Ветеран праці» нагороджувалися трудівники народного господарства СРСР за баготорічну бездоганну працю в народному господарстві, галузі науки, культури, народної освіти, охорони здоров'я, державних установах та громадських організаціях, а також робітники, колгоспники і службовці на знак визнання їх трудових відзнак по досягненні трудового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугою років або за віком.

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.».

На 1 січня 1995 року медаллю «Ветеран праці» було проведено близько 39 197 100 нагороджень.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]