Медаль «Ветеран праці»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль «Ветеран праці»
Медаль «Ветеран труда»
Країна СРСР
Тип Медаль
Вручається: трудівникам народного господарства СРСР
Підстава за баготорічну працю в народному господарстві, галузі науки, культури, народної освіти, охорони здоров'я, державних установах та громадських організаціях
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 34 мм, томпак
Засновано: 18 січня 1974
Нагороджено: 39 197 100
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені медаллю «Ветеран праці» (1192)
Черговість
Старша нагорода Медаль «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.»
Молодша нагорода Медаль «Ветеран Збройних сил СРСР»

CMNS: Медаль «Ветеран праці» у Вікісховищі

Меда́ль «Ветера́н пра́ці» — медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 18 січня 1974 року. Автор медалі — художник Поманський.

Опис[ред. | ред. код]

Медаль «Ветеран праці» має форму правильного круга діаметром 34 мм, виготовлена з томпака.

На лицьовому боці медалі на тлі променів, що розходяться, розміщений випуклий напис «СССР» (укр. СРСР), рельєфне зображення лаврової гілки, серпа і молота. У нижній частині по колу — напис «ВЕТЕРАН ТРУДА» (укр. Ветеран праці), нанесений по контурному зображенню стрічки. Лицьовий бік медалі оксидований.

На зворотному боці на світлому матовому тлі — рельєфний напис у чотири рядки «ЗА ДОЛГОЛЕТНИЙ ДОБРОСОВЕСТНЫЙ ТРУД» (укр. За довголітню сумлінну працю).

Медаль «Ветеран праці» за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою шириною 24 мм. Стрічка складається з подовжніх смужок: темно-сірого кольору завширшки 7 мм, світло-сірого завширшки 8 мм, трьома вузькими червоного кольору на білому тлі. По краях стрічки — вузькі білі смужки.

Нагородження медаллю[ред. | ред. код]

Медаллю «Ветеран праці» нагороджувалися трудівники народного господарства СРСР за багаторічну бездоганну працю в народному господарстві, галузі науки, культури, народної освіти, охорони здоров'я, державних установах та громадських організаціях, а також робітники, колгоспники і службовці на знак визнання їх трудових відзнак по досягненні трудового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугою років або за віком.

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.».

Станом, на 1 січня 1995 року медаллю «Ветеран праці» було нагороджено близько 39 197 100 осіб.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]