Ель-Хаур (муніципалітет)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
баладіят Ель-Хаур

الخور

Районний центр Ель-Хаур
Країна Катар
Межує з: сусідні адмінодиниці
Аш-Шамаль, Al-Shahaniyad, Умм-Салаль, Аль-Даїян ?
Населення
 - повне 213 628
Площа
 - повна 1638 км²
Висота
 - максимальна 24 м
 - мінімальна 24 м
Код ISO 3166-2 QA-KH

Мапа
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Ель-Хаур

Баладіят Ель-Хаур (араб. الخور‎, англ. Al Khor) — адміністративна одиниця у складі Катару. Адміністративний центр — місто Ель-Хаур. На території в 1638  км² проживає  — 213,6 тис. катарців.

Розташування

[ред. | ред. код]

Баладіят Ель-Хаур лежить у північній частині Катару, на узбережжі Перської затоки та 50 км² від столиці країни і межує:

  • з північного сходу  — зі столичним баладіятом Ад-Доха;
  • з півночі та заходу — з баладіятом Ар-Раян.

Історія

[ред. | ред. код]

Ця північна місцина Катару вважалася здавна малозаселеною, лише глибокі затоки на узбережжі та помірне море сприяли мореплавству, а за ним і торгівлі, які і розвинулися на цих землях. Мешканці селилися вздовж узбережжя і займалася рибальством та видобутком перлів. Більшість жителів було сконцентровано в тодішньому центрі — форті Ель-Хаур.

У середині ХХ століття сановники Катару поставили за мету впорядкувати свої уділи адміністративно, тоді вони створили на базі історичних центрів держави кілька адміністративних одиниць і закріпили це в законі № 11 від 1963 року. Пізніше, в 1972 році, Шейх Мохаммед бін Джабер Аль Тані підписав законопроєкт № 19, яким розмежував кілька баладіятів, серед яких, зокрема, Ель-Хаур .

Населення і поселення

[ред. | ред. код]

Від часів свого заснування в цьому баладіяті проживало до третини всіх катарців, а з початку ХХІ століття Ель-Хаур почав динамічно розвиватися, від 60 000 катарців у 1980-х роках до 213 628 жителів у 2010 році. Більшість його мешканців — катарці, але й чимало емігрантів, які працюють у столиці країни й нафтогазових промислах.

Загалом баладіят Ель-Хаур розділений на кілька зон з відповідними населеними пунктами[1]:

  • Північна (з головними поселеннями Al Thakhira, Ras Laffan, Umm Birka);
  • Західна (з головними поселеннями Al Ghuwariyah);
  • Південна (з головними поселеннями Simaisma, Al Jeryan, Al Khor City);

Економіка

[ред. | ред. код]

Баладіят Ель-Хаур, знаходячись у вигідних природних та економічних умовах, впродовж віків вважався економічно-розвинутим. Його часто відвідували торговці з багатьох країн зі своїм крамом, а місцеві мешканці їм пропонували рибу та перли, які й були основним товаром. Але через відкриття найбільшого в світі родовища природного газу, басейн Норі, спричинило до економічного зростання Катару. На території баладіяту Ель-Хаур почали розвивати нафтогазовий промисел, зокрема видобування з надр природного газу — і регіон почав розвиватися прискореними темпами[2]. Постало питання будівництва промислових, оброблювальних та житлових об'єктів й інфраструктури. Саме надходження від нафтогазовидубувного комплексу становлять основну частину в бюджеті баладіяту.

Новим стимулом для розвитку місцевості планується реалізація проєкту проведення Чемпіонату світу з футболу 2022 року. Урядовці планують до того часу налагодити як спортивний так і культурний відпочинок гостей і жителів баладіяту. Стадіон і відомі історичні пам'ятки — стануть візитівкою баладіяту Ель-Хаур.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Загальна карта Катару з населеними пунктами баладіяту Аль-Вакра. Архів оригіналу за 19 листопада 2015.
  2. Загальна карта нафтопромислового комплексу Катару, зокрема й баладіяту Ель-Хаур. Архів оригіналу за 18 листопада 2015.

Посилання

[ред. | ред. код]