Еполети

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кавалерист французької республіканської гвардії в парадній формі одягу з еполетами

Еполе́ти (від фр. epaulette, буквально — «плічко») — наплічні знаки розрізнення військового звання на військовій формі, що практично вийшли із використання.

Загальний опис[ред.ред. код]

У деяких сучасних арміях збереглися, як частина парадного обмундирування. Поле еполету має форму круга або овалу, коренева частина (та, що ближче до шиї) в різних арміях може мати різну форму — від прямокутника до витягнутого півкола. Еполет кріпиться до плеча таким чином: на плече мундира нашитий спеціальний вузький поперечний контрпогон, під яким пропускається коренева частина еполету. На кінці кореневої частини закріплений ґудзик, який шнурками або гачком кріпиться на плече мундира коло коміра. Поле еполет, залежно від рангу військового звання, може бути обрамлене плетеними з дротяної канителі валиками або чеканними накладками, що імітують валики. У військовослужбовців вищого рангу по колу поля може кріпитися бахрома канителі. На полі еполет також можуть знаходитися символи, що позначають звання і належність до роду військ.

Історично мають походження від лицарського одягу, і були характерні для уніформи XIX — початку XX століть в арміях європейського типу. На початку 19 століття, окрім функції знаків відмінності, були елементом легкого плечового обладунку, що захищав плечі від ударів шаблею.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]