Нарукавний шеврон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Місце розміщення нарукавного шеврону на польовій формі одягу військовослужбовця США

Нарука́вний шевро́н — знак розрізнення військового звання, вислуги років тощо на військовій формі одягу.

Історія[ред.ред. код]

Коли саме ці знаки перетворилися на сучасні нам шеврони і нашивки сказати складно. Але вже в Стародавньому Китаї зустрічалися перші відзнаки на одязі. Їх носили цивільні люди, і позначали вони посади чиновників. Приблизно тоді ж з'явилися прообрази військових нашивок. Широко відомі нашивки[джерело?] римських легіонерів.

Згодом такого роду розпізнавальні знаки поширилися по всій Європі.

Пізніше, вже в середні віки, з'явилася і назва «шеврон». У перекладі з французької слово «chevron» означає «крокви», в першу чергу, корабельні. Це пам'ять про ті часи, коли офіцера парусного флоту нашивали трикутні (у формі крокв) знаки на рукави камзолів, щоб під час сутички можна було легко розпізнати своїх командирів. Пізніше з'явилася безліч форм шевронів, але назва так і залишилася. Спочатку шеврон позначав старшинство військового, то потім кількість нашитих символів стала символізувати кількість поранень військового, тривалість служби тощо.

Шеврони носяться на рукавах або погонах форменого одягу солдатів, курсантів, сержантів, унтер-офіцерів, в арміях для позначення військових звань, числа років служби для військовослужбовців служби за контрактом, також служать для позначення належності до якоїсь організації[джерело?], міністерства[джерело?] та установи[джерело?].

Зразки шевронів

Література[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]